E, 27.03.2023

Kohtutäiturite sõnul pole senised meetodid elatisvõlglaste vastu tõhusad

Nele-Mai Olup
, reporter
Kohtutäiturite sõnul pole senised meetodid elatisvõlglaste vastu tõhusad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Juhiluba. Foto on illustreeriv.
Juhiluba. Foto on illustreeriv. Foto: Toomas Huik

Viimased paar aastat on riik elatisvõlgnikke survestanud neile väljastatud lubade piiramisega, kuid justiitsministeeriumi hinnangul on selle aja jooksul hakanud ligi 9000 võlgnikust oma lastele raha maksma veidi üle 400.

2016. aastal elas Eestis üle 8500 lapse, kellele üks vanematest ei maksnud elatisraha ja et võlgnikke maksma motiveerida hakati kasutama survestamismeetodit - nii võis võtta võlgnikult kalastusõiguse kui ka piirata näiteks auto juhtimisõigust. 

Kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja hinnangul pole survestamismeetod piisava efektiivsusega tööle läinud ning sellest pole praegusel kujul eriti kasu, vahendas ERR.

«See süsteem võiks paremini töötada sellisel juhul, kui kohtutäitur saadab avalduse ära ja kohus peatab avalduse alusel isiku lubade kasutamise õiguse ja see on peatatud staadiumis seni, kuni rahad on ära makstud, aga täna me oleme loonud võimaluse, et see peab olema justkui põhjendatud avaldus, kohtutäitur peab seda kõike põhjendama. Ma arvan, et seal on veidi valelt poolt seadusandja alustanud,» koja meediatöögrupi esimees Risto Sepp.

Tagasi üles