Galerii: loomaaias peetakse tiigripäeva

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Täna tähistatakse Tallinna loomaaias rahvusvahelist tiigripäeva, mille vältel saavad vastatud kõik tiigriteemalised küsimused ning külastajad saavad anda oma panuse Tiigrioru valmimisse. 

Sel puhul on avatud Mati Kaalu tiigritelk, kust kõik tiigriteemalised küsimused saavad vastuse. Vaadata saab näitust suurimatest ohtudest tiigritele looduses ja Tiigrioru projektist.

Samuti saab kaasa aidata Tiigrioru projekti valmimisele Tallinna Loomaaias kujundades endale unikaalse tiigri T-särgi või soetades tiigriküpsiseid.

Tiigrite kaitsmisele maailmas saavad külastajad anda oma panuse heategevuslikke suveniire ostes.

Üritus toimub amuuri tiigri aediku juures. 

Tiigripäeva ajakava: 

  • 11.00 rahvusvahelise tiigripäeva avamine
  • 11.10 Mati Kaal räägib tiigritest, tiigripäeva ajaloost ja tiigrite olukorrast maailmas
  • 11.25 Tallinna Loomaaia Sõprade Selts tutvustab Tiigrioru projekti ja annab ülevaate projekti jaoks kogutud annetustest
  • 11.35 Tiigrioru toetaja Olerex esindaja räägib, miks nad on tiigrite uue kodu rajamist toetama asunud
  • 11.40 tiigri vader Krah Pipes OÜ viib amuuri tiiger Pootsmanile aedikusse kingi ja seejärel pääseb tiiger aedikusse oma kingitust uudistama
  • 11.45 Anne Saluneem räägib Tallinna Loomaaia tiigritest
  • 12:00  algab tiigrimäng, millest võivad osa võtta kõik huvilised
  • 13.00  laste kirjutatud tiigriluuletuste ettekandmine ja parimate luuletajate tunnustamine.

Tiiger on elanud Maal üle 2 miljoni aasta. Tänaseks on neid loodusesse alles jäänud 3000 kuni 5000 looma kuuest alamliigist, kuid sigimisvõimelisi isendeid võib olla alla 2500, kes viimastel andmetel elavad väikeste isoleeritud asurkondadena vaid kaheksas riigis: Bangladeshis, Bhutanis, Indias, Indoneesias, Malaysias, Nepalis, Tais ja Venemaal. Amuuri tiiger on põhjapoolseima levikuga alamliik ja suurim tänapäeval elav kaslane. Tiigreid ohustab elupaikade hävimine ja killustumine, toidubaasi vaesumine, konkurents jahimeestega saakloomade pärast ning salaküttimine. Amuuri tiigri populatsiooni suuruseks on hinnanguliselt vaid umbes 500 isendit.

Tallinna loomaaias elab üks amuuri tiiger: isane Pootsman, kes sündis 2011. a Moskvas.

Rahvusvaheline tiigripäev on pühendatud tiigrite kaitsmisele maailmas.

Tagasi üles