Fotod: kulunud vöötrajad võivad liiklejad ohtu seada

Eile lõuna ajal jäid Tallinna Ülikooli peahoone ees kulunud märgistusega vöötrajal auto alla kaks meest, kes viidi haiglasse. Postimehe fotograaf leidis Tallinnast veel hulga selliseid kulunud märgistusega vöötradu, mis võivad liiklejatele ohtu kujutada.

Tallinna transpordiamet plaanib vöötradu värskendada enne 1. septembrit eestkätt just koolide ümbruses. «See on meil alati nii plaanis,» ütles Tallinna transpordiameti liikluskorralduse peaspetsialist Paavo German ja selgitas, et kui teha töid kevadel, siis võib märgistus suvega ära kuivada ja sügisel on rajad jälle poolkulunud ning sombuse ilmaga halvasti nähtavad. Kui vöötradu märgistada sügisel, on need Germani sõnul talv läbi paremini nähtavad.

Ülekäiguradade markeerimiseks kasutatakse termoplastikut, mis on kaheaastase säilivusajaga. «Kuna tegu on magistraaltänavaga, siis on seal palju autoliiklust, palju pidurdamist ja kiirendamist ning selliseid suuremaid ülekäiguradu nagu Narva maanteel taastatakse ikkagi iga aasta,» sõnas German. Lisaks koostatakse transpordiametis iga nädal juhtunud liiklusõnnetuste põhjal raport, milles muu hulgas vaadatakse üle ka õnnetuspaiga liiklusmärgistus.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles