Kaja Kallas: Deniss Boroditš peaks Tallinna volikogu kohast loobuma
Täiendatud kell 21.05!

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Deniss Borodits

FOTO: Postimees.ee

Reformierakonna esimehe Kaja Kallase sõnul on Tallinna Linnatranspordi AS-i juhi kohale asunud Deniss Boroditš huvide konfliktis ja peaks seetõttu Tallinna volikogu kohast loobuma.

«Kui sa ühest küljest oled ettevõtte juht ja teisest küljest oled selle järelevalvet teostava organi ehk volikogu liige, siis kuidas sa saad samal ajal iseenenast kontrollida?» küsis Kallas. «See kindlasti pole kohane,» ütles ta.

Kallase hinnangul peaks Boroditš volkikogu kohast loobuma.

«See on loomulikult tema vaba valik,» ütles Kallas. «Kui ta seda ei tee, ega keegi ei saa teda sundida, lihtsalt see on väga keskerakondlik korruptiivne stiil, mis Tallinna linnas toimub ja see kindlasti ei ole see, mida meie peame au sees.»

Kui Bordoditš volikogu kohast ei loobu, on võimalus, et ta arvatakse Reformierakonnast välja. Erakonnast väljaheitmiseks peab sellise ettepaneku tegema Reformierakonna Tallinna piirkond, millega peab nõustuma erakonna juhatus.

«Kui nad seda arutavad ja jõuavad sellise otsusele, et see ei sobi reformierakondliku maailmavaate ja tegutsemispõhimõtetega, siis nad saavad teha erakonna juhatusele ettepaneku ja juhatus siis seda ettepanekut arutab ja otsustab, kas välja arvata või mitte välja arvata,» selgitas Kallas. «Ma eeldan, et praegu on suur suvi ja enne sügist neil arutelusid ei toimu,» lisas ta.

Boroditš ütles ERRile, et ta ei näe olukorras huvide konflikti, esialgu tal volikogust lahkumise otsust ei ole ning selle tegemisel lähtub ta sellest, kas kahte tööd on võimalik korraga teha. 

«Tegelikult seadusandja ei näe siin huvide konflikti ja tegelikult minu meelest ühistranspordi hea toimimine teenib kõikide valijate huve, olgu see SDE, Keskerakonna või Reformierakonna valijad. Minu meelest siin ei saa olla kohta poliitikaks,» rääkis Boroditš.

Boroditš valiti TLT juhiks 26. juunil ja tema esimene tööpäev on kolmapäeval. Täna selgus Boroditši brutopalk, mis on 6500 eurot. Lisaks saab ta edaspidi ka üle 600-eurose hüvitist töö eest Tallinna volikogus.

Boroditš (38) on olnud riigikogu liige aastatel 2011-2018, samuti on ta töötanud Tallinna abilinnapeana aastatel 2007-2011. Aastatel 2000-2002 ning 2005-2007 tegutses ta eraettevõtluses, on kuulunud ka mitmete ettevõtete nõukogudesse. Boroditš on lõpetanud Concordia Rahvusvahelise Ülikooli õigusteaduse alal. 

Tagasi üles