Raplamaal hukkus liiklusõnnetuses inimene, neli inimest said viga
Lisatud fotod sündmuskohalt!

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Raplamaal sõitis autoga teelt välja alkoholijoobes juht. Liiklusõnnetuses hukkus üks ja sai vigastada neli inimest. 

Rapla vallas Jaluse külas Juuru-Järlepa tee 10. kilomeetril teelt välja sõitnud autost sai häirekeskus teate täna õhtul kella 17.15 ajal. Lääne prefektuuri andmetel oli sõiduautos Volkswagen viis inimest, neist neli mehed ja üks naine.

Õnnetuses hukkus juhi kõrval istunud 34-aastane naine. Autot juhtinud 36-aastane mees ja taga istunud kolm meest said viga ning viidi haiglasse. Tagaistmel istusid 29-aastane, 63-aastane ja 71-aastane mees.

Rapla politseijaoskonna välijuht Alar Smirnov selgitas, et auto oli peale kurvi kaldunud vastassuunavööndisse ja sealt teelt välja vastu puid. Seejärel rullus auto üle katuse ja paiskus veel vastu talu hoovis seisnud kombaini.

«Sündmuskohale jõudes selgus, et kogu autos olnud seltskond, kaasa arvatud autojuht, oli tarvitanud alkoholi. Nad olid sõitnud peokohast kodu poole,» rääkis Smirnov.  

Lisaks tuli välja, et mitte ühelgi autos viibinud viiest inimesest ei olnud kinnitatud turvavöö. «Õnnetuse tagajärjel paiskus ees istunud naine, kes oli juhi elukaaslane, autost välja. Turvavöö oleks võinud päästa tema elu, paraku suri naine saadud vigastustesse sündmuskohal,» sõnas välijuht.

«Kogu autos olnud seltskond aktsepteeris purjus peaga autosõitu ega võtnud ette midagi, et juhti sõitu alustamast takistada ja kõik olid nõus istuma autosse, mille roolis on joobes inimene. Kui on ette teada, et peale pidu on ilmtingimata vaja autosõit ette võtta, leppige seltskonnas eelnevalt kokku, kes on kaine ja teid turvaliselt tagasi koju sõidutab,» ütles Smirnov.

Õnnetus juhtus asfaltkattega hea nähtavusega teelõigul, kus lubatud maksimaalne sõidukiirus on 90 km/h. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluse käigus.

Jaluse küla kaardil:

Tagasi üles