Noorte klassi laskurid võimutsesid Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel (1)

Karl Kivilo ja Triinu Lilienthal
Karl Kivilo ja Triinu Lilienthal Foto: Eesti Vibuliit

Pühapäeval toimusid Eesti meistrivõistluste olümpiaharjutuse finaalringid. Noorte klassidesse kuuluvad sportlased näitasid oma võimu, jättes vanematele tegijatele vähe sõnaõigust.

Sellel nädalavahetusel toimusid Viljandimaal, Puiatus Eesti meistrivõistlused harjutuses olümpiaring. Laupäeval lasti eelringe, kus uuendati viite Eesti rekordit.

Sportvibu meeste klassis lasi Märt Oona (NS Archery Club) 22 aasta vanuse rekordi 70m distantsilt üle ühe punktiga, uueks rekordiks on 335 punkti, samuti uuendas Oona 70 meetri harjutuse rekordit kümne punktiga – uus rekord 661 punkti.

Laura Nurmsalu ja Martin Rist (Vana-Võidu VK/Viljandi SK) lasid sportvibu segavõistkondade arvestuses uueks rekordiks 1294 punkti. Plokkvibu meeste klassis on 50 meetri distantsi uueks rekordiks 356 punkti, mis on 4 punkti vähem maksimumist ning kuulub Evert Ressari nimele.

Plokkvibu naiste klassis uuendas Lisell Jäätma augusti alguses Euroopa GP-etapil lastud 50 meetri harjutuse rekordit kahe punktiga, uus rekord on 697 punkti.

Sportvibu meeskondade duellides võitis NS Archery Club (Pearu Jakob Ojamäe, Märt Oona, Mihkel Tomson), sportvibu naiste klassis võidutses Järvakandi Vibuklubi Ilves (Bessi Kasak, Triinu Lilienthal, Anneli Preimann).

Plokkvibu klassis edestas Türi Vibukooli meeskond (Kristjan Ilves, Robin Jäätma, Kristjan Puusepp) teisi võistkondi, kuldmedali teenis ka naiskond koosseisus Lisell Jäätma, Hanna-Liina Lippand, Meeri-Marita Paas.

Sportvibu naiste klassis tuli Eesti meistriks juunior Triinu Lilienthal (Järvakandi Ilves) Laura Nurmsalu ja Reena Pärnati ees. Sportvibu meeste klassis võitis juunior Karl Kivilo (Järvakandi Ilves), Pearu Jakob Ojamäe ja Tanel Kaasiku ees.

Plokkvibu klassis võitis kadettide klassi laskur Robin Jäätma (Türi Vibukool) Evert Ressari ja Kristjan Puusepa ees. Plokkvibu naiste klassis võitis kadett Meeri-Marita Paas (Türi Vibukool), Lisell Jäätma ja Emily Hõim ees.

Segavõistkondade arvestuses olid sportvibu klassis võidukaimad Vana-Võidu VK/Viljandi SK (Laura Nurmsalu, Martin Rist) ja plokkvibu klassis Türi Vibukool (Lisell Jäätma, Robin Jäätma).