Elektroonilises ühendkooris laulis üle 50 000 inimese

Üheslaulmine Tartus

FOTO: Laila Kaasik

Eesti taasiseseisvumise aastapäeva juhatas sisse EV100 Üheslaulmine Tallinna lauluväljakul ning eri paigus Eestis ja välismaal. Üheslaulmisel loodud elektroonilise ühendkooriga liitus kokku 52 772 inimest üle maailma.

Kõige enam oli Eesti rahva ühendkooris lauljaid Harjumaalt, kus ühines kooriga 21 211 lauljat. Tartumaalt registreerus koori 7380 inimest ning Pärnumaalt 3045 inimest. Välismaalt ühendkooriga liitunute arv oli 4498.

«See, mis Tallinna lauluväljakul, üle Eesti ja terve maailma sündis, on imeline,» rõõmustas Eesti Vabariik 100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu. «Elektroonilise ühendkoori loomine tõi rahva kokku ja seda sellise hooga, et pidime koori registreerumise pikemalt avatuna hoidma,» lisas ta. 

Eile õhtul toimus Eesti juubeli suvise peonädala raames Tallinna lauluväljakul ja vähemalt 40 paigas üle Eesti üheslaulmine, millel sai kaasa lüüa Eesti Televisioon ja Vikerraadio ülekande vahendusel ning ka digitaalselt.

Tallinna lauluväljakul toimunud EV100 Üheslaulmist «Laulu võim» ja järelkontserti «Sajandi sumin» korraldas Nargenfestival.

Tagasi üles