VIDEO Anvelt: jumal hoidku, et nimesid tahvlitele juurde ei tuleks

Täna avati Maarjamäel kommunismiohvrite memoriaal. Siseminister Andres Anvelt sõnas Postimehele, et seintel nägi ka tema tuttavaid nimesid. «Ühest hetkest nimed seintel enam ei jätku,» tõdes ta, «jumal hoidku, et neid siia kunagi juurde ei tuleks.» Vaata videointervjuud!

Memoriaal koosneb kahest osast, millest üks kannab nime «Teekond» ja teine «Koduaed». Teekonnale kinnitatud nimetahvlitel on rohkem kui 22 000 kannatanu nimed. Memoriaali sisealal paiknev «Koduaed» sümboliseerib istutatud õunapuude ja mesilaste skulptuuridega unistusi, mälestusi ja koduigatsust.

«Juubeliaastal avatakse Tallinnas Maarjamäel memoriaal, millest saab loodetavasti Eesti rahvale paik, kus meenutada  meie ajalugu ja mälestada represseeritud lähedasi,» sõnas Riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu.

Mälestusmärgi arhitektuurne lahendus «Teekond» valiti välja 12 kavandi hulgast ning selle autorid on Kalle Vellevoog, Jaan Tiidemann, Tiiu Truus, Martin Prommik ja Lidia Zarudnaja Arhitektuuribüroo JVR OÜst.

Tagasi üles
Back