Kümned tuhanded inimesed põgenevad Bangkokist
Eesti välisministeerium soovitab Bangkokki reisimist praegu vältida

Bangkoki elanikud üleujutatud linnaosas.

FOTO: SCANPIX

Tai pealinna maanteed on autodest ummistatud, sest kümned tuhanded inimesed põgenevad suurvee eest, mis ähvardab muuta riigi viimase 50 aasta rängima üleujutuse veelgi tõsisemaks.

Bangkoki taksojuht Chatchawal Phuengwut kahemeetrise püütoniga, kelle ta Suure palee ees veest püüdis.

FOTO: SCANPIX

Bangkokis kardetakse, et linna läbiv Chao Phraya jõgi tõuseb seoses suurveega sel nädalavahetusel üle kallaste. Linnas on hooneid liivakottidega ümbritsetud ja osa ohus tänavaid on peaaegu maha jäetud, vahendas Reuters.

Tavatult tugevate mussoonvihmade tõttu tekkinud tulvad on alates juulist nõudnud 377 inimelu ja eeskätt riigi põhja- ja keskosas häirinud 2,2 miljoni inimese elu.

Täna hommikul püüdis üks taksojuht turistide seas populaarse Suure palee ees kahemeetrise mao, kohalikke on hoiatatud ka krokodillide eest, kes farmidest minema on pääsenud.

Paljud Bangkoki kesklinna tänavad on siiski endiselt kuivad, raskustes on eeskätt äärelinnad.

Välisministeeriumi teade
Eesti välisministeerium soovitab praegu mitte reisida Bangkokki, kuna mitmed pealinna äärealad on tugevalt üle ujutatud ning võivad halvimal juhul kuni meetrise veekihi alla jääda. Võimalusel kasutage siselende ning reisige kohe edasi Lõuna-Taisse.

Bangkoki kesklinna üritatakse üleujutuste eest küll kaitsta, kuid kohalike ametivõimude sõnul ei suuda tulvatõkked ilmselt kogu põhja poolt tulevat vett tagasi hoida. Linna läbiv Chao Phraya jõgi võib tõusta üle kallaste, Suure palee ümbruse teed on osaliselt üle ujutatud, samuti mõned tänavad Chinatownis. Puudus võib tekkida puhtast joogiveest.

Lisainfot Taisse reisimise kohta saab välisministeeriumi kodulehelt.

Tagasi üles