Lätlanna jõudis kolmandat aastat järjest US Openil veerandfinaali (1)

Merili Luuk
Anastasija Sevastova
Anastasija Sevastova Foto: MATTHEW STOCKMAN / AFP

Baltikumi au hoiab USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel pärast Kaia Kanepi väljalangemist üleval Läti tennisist Anastasija Sevastova, kes jõudis juba kolmandat aastat järjest veerandfinaali.

Sevastova (WTA 18.) alistas kaheksandikfinaalis tund ja 23 minutit kestnud kohtumises 6:3, 1:6, 6:0 maailma seitsmenda reketi, ukrainlanna Elina Svitolina.

Veerandfinaalis kohtub ta tiitlikaitsja Sloane Stephensiga, kes võitis belglannat Elise Mertensit 6:3, 6:3.

Stephens ja Sevastova kohtusid ka augusti alguses Rogers Cupi veerandfinaalis, kus Stephens oli parem 6:2, 6:2.

«Jah, ma kaotasin, aga suure slämmi turniirid on teistsugused. Siin on teistsugune pinge,» sõnas Sevastova pressikonverentsil. «Mängisin täna kaks setti imelist tennist. Ja mul on alati võimalus,» rääkis ta.