L, 3.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Aasta lapsesõbra tiitli said Peeter Kreitzberg ja Toidupank

Teelemari Loonet
Aasta lapsesõbra tiitli said Peeter Kreitzberg ja Toidupank
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eile ja täna sai Pärnus Kaubamajakas anda panuse toidupangale kogumiskampaaniale.
Eile ja täna sai Pärnus Kaubamajakas anda panuse toidupangale kogumiskampaaniale. Foto: ANTS LIIGUS/PRNPM/EMF

MTÜ Lastekaitse Liit ja Eesti Õpilasesinduste Liidu poolt korraldatud noortefoorumil 101 last Toompeale valiti täna 2011. aasta lapsesõbralik ühiskonnategelane ja organisatsioon.

Aasta lapsesõbralikuks ühiskonnategelasteks valiti hiljuti meie seast lahkunud Peeter Kreitzberg, kes seisis selle eest, et kõik noored saaksid haritud sõltumata nende elukohast ja majanduslikust seisust. Samuti on Peeter Kreitzberg aastaid aidanud ja toetanud 101 last Toompeale noortefoorumi toimumist.

«Kreitzbergi jaoks olid kõik lapsed ühtemoodi olulised ning ta ei pidanud paljuks noori alati kuulata ja kaasata sõltumata teemade keerukusest,» ütles lõppfoorumi peakorraldaja Maris Sild.

Lapsesõbraliku organisatsiooni tiitli sai Toidupank. Noortefoorumi delegaadid põhjendasid oma valikut sellega, et Toidupank kaasab suurel hulgal vabatahtlikke, kelle abiga viiakse kogutud toit abivajavate perede ja lasteni.

Noortefoorum 101 last Toompeal toimus 20. korda. Ürituse eesmärgiks on arutada noori puudutavaid aktuaalseid teemasid, leida lahendusi kitsaskohtadele ning teha ettepanekuid seaduste parandamiseks ja muutmiseks.

Märksõnad
Tagasi üles