Boris Johnson võrdles May Brexiti plaani pommivööga

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Boris Johnson.

FOTO: Peter Nicholls / Reuters/Scanpix

Endine Suurbritannia välisminister Boris Johnson kritiseeris karmilt peaminister Theresa May Brexiti plaani ja ütles, et viimane on Briti põhiseaduse ümber sidunud pommivöö ja detonaatori edastanud Brüsselile, vahendab BBC.

Johnsoni sõnul on valitsuse plaan EList lahkumiseks haletsusväärne ja nõrk.

Briti siseminister Sajud Javid kutsus seepeale Johnsonit oma sõnu valima. Viimase välisministrina asendanud Jeremy Hunt aga ütles, et rahvas peaks May selja taha kogunema ja aitama tal äärmisele survele rindejoonel vastu seista.

Suurbritannia lahkub EList järgmise aasta 29. märtsil ja valitsuse juulis kokku lepitud plaan on saanud nii konservatiivse erakonna liikmete kui ka ELi kriitika osaliseks.

Briti nädalalehes Mail on Sunday avaldatud artiklis süüdistas Johnson ELi Suurbritannia kiusamises ning küsis, miks vastus sellele nii nõrgaks on jäänud. «Brüssel on seni igal sammul saanud seda, mida Brüssel tahab,» kirjutas endine välisminister.

Tegu on Johnsoni esimese avaliku kommentaariga pärast seda, kui tema lahutus abikaasa Marina Wheelerist avalikuks tuli. Meedias levisid enne seda kuuldused, et Johnsonil oli afäär.

Briti nädalalehes The Sunday Timesis kirjutati, et May nõunikud koostasid 2016. aastal 4000-sõnalise raporti Johnsoni patutegudest. Ajalehe väitel on nad dokumenti, mis kirjutati konservatiivide juhtkonna konkursi käigus, isegi näinud. Downing Street aga eitab selle levitamist.

Tagasi üles