Tõestisündinud spioonilood: agent ise saab värbamisest aru hiljem

E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Kui Marina Kaljurand oli veel suursaadik Moskvas, sigines tema koeraga jalutamise parki järsku veel üks koer, kelle pererahvas tahtis hirmsasti suursaadikuga juttu ajada.

FOTO: Kuvatõmmis: «Radar»

  • Üks välisministeeriumi öösekretär pildistas üles salajasi dokumente.
  • Suursaadikule poeti külje alla koera jalutamise ettekäändel pargis.
  • Välismaal reisil olnud eestlasi on santažeeritud seksi abil.

Võõrriigi eriteenistus värbab omale agente kaitsepolitseiameti peadirektori Arnold Sinisalu sõnul iga kord ise moodi: «Kõik sõltub konkreetsetest inimestest – kes on värvatav ja kes on värbaja. Kui osav ta on, kui hea suhtleja ta on.»

Eelkõige peab Vene luure silmas inimesi, kellel on ligipääs infole. «Võime rääkida julgeolekuasutuste töötajatest ehk välisluure ametist ja kaitsepolitseiametist. Kindlasti kuuluvad huviobjektide hulka kõik kaitseministeeriumi ja kaitseväe töötajad, kaitseministeeriumi haldusala laiemalt. Loomulikult ka välisministeeriumi ja siseministeeriumi töötajad,» loetles Sinisalu Kanal 2 telesaatele «Radar» antud usutluses.

Värbamine algab taustatööst. Esmalt üritatakse aru saada, kui värvatav keegi on: kas tal on pahesid või on ta näiteks naiivselt jutukas. Või on tal muidu saladusi. Selle pealt otsustatakse järgmised sammud.

Edasi lugemiseks:

Oled juba tellija? LOGI SISSEvõi

Maksetingimustega tutvumiseks mine www.zlick.it/kkk

Tagasi üles