Kaljulaid arutas Steinmeieriga EL-i tulevikku ning arenguid Ukrainas

President Kersti Kaljulaid kohtus Lätis Saksa kolleegi Frank-Walter Steinmeieriga.

FOTO: Presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaid arutas Saksamaa presidendi Frank Walter Steinmeieriga kahepoolseid suhteid, Euroopa Liidu eelseisvaid väljakutseid ning arenguid Gruusias ja Ukrainas.

Kaljulaid Lätis aset leidnud kohtumisel avaldas heameelt, et ka Saksamaal on hakatud arutama võimalust, et EL- alalises struktureeritud kaitsekoostöös võetaks kasutusele kaitsekuluste rahastuse ümberjagamiseks Euroopa Liidu sees, edastas presidendi kantselei.

«Raha ümberjagamine on see, mida Euroopa Liit oskab hästi ning selline süsteem aitaks ka probleemide vastu, mida põhjustab aina kiirenev inflatsioon sõjatööstuses,» lisas Kaljulaid

Kaljulaid ja Steinmeier arutasid pikemalt arenguid Ukrainas ja Gruusias. Kaljulaidi sõnul on oluline toetada kodanikuühiskonda nii Gruusias kui Ukrainas ja aidata riikidel võidelda korruptsiooniga, et neil oleks võimalik Euroopaga tugevamini lõimuda.

Kohtumisel arutati veel Eesti ja Saksamaa kahepoolseid suhteid, Euroopa Liidu tulevikku, ajakirjandusvabadust, sotsiaalmeedia mõju valimistele ja ühiskonnale tervikuna ning energiajulgeolekut.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles