USA spaa sulges protseduuril HIV-see nakatunud kliendi tõttu uksed

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Nn vampiirihooldus.

FOTO: twitter.com

Terviseametnikud soovitavad Albuquerque spaas «vampiirihooldust» saanud klientidel testida ennast HIV ja teiste verega edasikanduvate haiguste osas, sest ühel kliendil avastatud HIV-d seostatakse spaa vereprotseduuridega.

New Mexico tervishoiuosakond palub spaa klientidel pöörduda haiglatesse, et testida end HIV ning B- ja C-hepatiidi osas.

«On väga tähtis, et kõik, kes läbisid 2018. aasta mais või juunis VIP Spas «vampiirihoolduse» või mõne muu vereprotseduuri, tuleksid Midtowni avaliku tervishoiu kontorisse tasuta nõustamisele ja testimisele,» teatas New Mexico tervishoiuametnik Lynn Gallagher.

Täna spaas läbi viidud uuringud näitavad, et protseduure teostati viisil, mis võimaldavad potentsiaalselt edasi kanda verega levivaid haigusi nagu HIV ning B- ja C-hepatiit.

Spaa osas väljastati tegutsemiskeeld ning asutus suleti.

«Vampiirihooldus» ehk plasmalifting tähendab naha töötlemist nõeltega, mille järel asetatakse välja valgunud veri plasma eraldamiseks tsentrifuugi. Seejärel kantakse toitaineid täis plasma taas nahale, mis peaks nahka noorendama ja soodustama kollageeni tootmist.

Tagasi üles