Maailmakoristusega on liitunud juba 66 riiki

Maailmakoristuspäev Võru linnas.

FOTO: Tomi Saluveer

Eesti aja järgi kella 12 seisuga on Maailmakoristuse lõpetanud 12, koristab 54 ja liitumas on 100 riiki. Praeguseks on alustanud koristamist ka suur osa Euroopast ja Aafrikast.

Praeguseks on koristamise lõpetanud 12 riiki Aasiast ja Okeaaniast, teiste hulgas Kambodža, Indoneesia, Vietnam, Nepal, Fidži, Sri Lanka, Hiina, Singapur, Jaapan ja Malaisia. Täpne koristusaktsioonis osalenute arvu tuvastavad Tallinna Ülikoolis asuva Maailmakoristuse staabi töötajad, kes helistavad läbi riikide talgujuhte. Esialgsetel andmetel on sellest regioonist liitunud vabatahtlike arv vähemalt 15 miljonit. Mitmetest riikidest ei ole vastuseid veel laekunud.

Praegu koristab Eesti ja sellised Euroopa riigid nagu Soome, Ukraina, Austria, Tšehhi, Kreeka ja Itaalia. Samuti on selles ajavööndis alustanud Aafrika riigid - Uganda, Nigeeria, Tansaania jne. Endiselt jätkavad ka mitmed Aasia ja Okeaania riigid.

Maailmakoristus algas Eesti aja järgi 14. septembril tund enne südaööd Vaikses ookeani Fidži ja Vanuatu saartelt. Kell üks öösel liitus aktsiooniga Uus-Meremaa, kus esialgse hinnangu järgi tuli Aucklandis, Wellingtonis ja mujal prügi koristama umbes 50 000 inimest. Just Uus-Meremaalt otse sündmuste keerisest juhatas Maalimakoristuse globaalse teleülekande sisse Pealtnägija legendaarne vedur Mihkel Kärmas, kes seejärel võttis kohe ette maratonreisi teisele poole maakera, et telesaate ja koristusaktsiooni lõpuks jõuda Hawaii saarele, kus pannakse koristuspäevale pidulik punkt pühapäeva esimestel tundidel.

Tagasi üles