Eksabikaasa tapmises kahtlustatav mees võeti vahi alla

Väikeses Jootme külas on vaikne. Traagilisi sündmusi meenutab ainult Merje kodumaja trepikojas süüdatud küünal.

FOTO: Vladislav Musakko

Laupäeva varahommikul Tapa vallast leitud naise tapmises kahtlustatav mees võeti pühapäeval vahi alla.

Viru ringkonnaprokuratuuri taotlusel ning Viru maakohtu loal võeti vahi alla 31-aastane mees, keda kahtlustatakse oma endise abikaasa, 29-aastase Merje, tapmises. Politseinikud pidasid naise eksabikaasa kinni eile veidi enne südaööd. Mehele esitati kahtlustus tapmises. Sündmuskohal tööd teinud eksperdi esialgsel hinnangul suri naine kadumise päeval.

Rakvere politseijaoskonna juht Tarmo Tammiste ütles, et politseile andsid naise kadumisest teada tema lähedased neljapäeva õhtul kella 18.40 ajal.

«Merje ei olnud lähedaste sõnul varem ette teatamata lahkunud ja nad hakkasid tema pärast muret tundma,» ütles Tammiste. «Asusime naist otsima, selgitasime võimalikku liikumissuunda ja positsioneerisime telefoni. Asjaolusid selgitades jõudsime infoni, et tema kadumise tagamaad võivad peituda probleemses lähisuhtes. Ilmnes, et naine üritas katkestada suhteid oma endise abikaasaga. Paraku politseini infot naise ja mehe võimalikust varasemast lähisuhtevägivallast jõudnud ei olnud,» rääkis Tammiste.

«Avaldan siirast kaastunnet naise lähedastele ja soovin jõudu selle äärmiselt kurva ja traagilise sündmusega toime tulemiseks,» lisas ta.

Tammiste ütles, et politseil ei ole põhjust kahelda Rakvere ega Lääne-Virumaa turvalisuses. «Küll aga tahan öelda, kui oluline on üksteisest hoolimine ja märkamine ühiskonnas. Kui on vägivalla kahtlus, olgu vaimse või füüsilise, siis tuleb sellest teada anda. Kui inimene ise seda teha ei saa või ei oska, tuleb sekkuda kõrvalseisjail.»

Juhtunu kõik täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus.

Tagasi üles