R, 2.06.2023

Eesti juubelile pühendatud PÖFFi avab maailmas oodatud suurfilm

EV100 portaal
Facebook Twitter
Comments
Suurfilm «Ärkamine» avab PÖFFi
Suurfilm «Ärkamine» avab PÖFFi Foto: Kaader filmist

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud Pimedate Ööde filmifestival on sel aastal pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ning ka PÖFFi avasündmus saab eriline. Orkestri ja koori saatel jõuab maailmaesilinastuseni rahvusvahelises sotsiaalmeedias juba ette suurt huvi tekitanud, kuue aasta jooksul 35 riigis üles võetud linateos "Ärkamine".

Araabia Ühendemiraatide ja USA koostöös valminud linateosel on otsene seos ka Eestiga, kus see on osaliselt üles võetud. Nii võib Sri Lanka, Bhutani, Jeemeni, Mongoolia ja teiste eksootiliste maade imede kõrval näha ka meie enda omi, näiteks Matsalut ja Tädu kuuske, rääkimata murueide tütardest.

Režissöör Tom Lowe on kasutanud võtetel kõikvõimalikke tehnilisi uuendusi, et anda vaatajatele piltlikult väljendudes uued silmad, millega näha ümbritsevat maailma. Tulemusena rulluvad ekraanil lahti kohati suisa uskumatuna tunduvad kaadrid.

See on loomuliku elu ja elamise rõõmu väljendus, olemise ilu ja ainukordsuse pühitsus, millest vaataja osa saama kutsutakse

Film, mille reklaamklipp on kogunud kaks kuud enne esilinastust seitse miljonit vaatamist ja mille kaasprodutsentideks on filmimaailma suurkujud Terrence Malick ja Godfrey Reggio, maalib vaatemängulise pildi meie planeedi mitmekesisusest, selle kultuuride rikkusest ja imepärastest maastikest.

Suurfilm «Ärkamine» avab PÖFFi
Suurfilm «Ärkamine» avab PÖFFi Foto: Kaader filmist

PÖFFi juhi Tiina Loki sõnul on suur au esilinastada nii mastaapset linateost. "Filmi seikluslik vaim haakub suurepäraselt meie festivaliga ja ma usun, et ka publik võtab selle rõõmsa äratundmisega vastu, sest oluline osa sellest on filmitud Eestis," rääkis Lokk.

Eksklusiivselt saadavad pidulikul esilinastusel filmi riiklik sümfooniaorkester ja kammerkoor Voces Musicales koos poistekooriga, dirigeerib muusika autor Joseph Trapanese. Linastus toob Tallinna ka filmi autorid ja Ühendemiraatide 100-liikmelise delegatsiooni.

Eesti Vabarii 100. sünnipäevale pühendatud PÖFFi avatseremoonia toimub 16. novembril Alexela kontserdimajas. Linastust toetab selle kaastootja Dubai Film. Piiratud hulk pileteid on juba müügil. PÖFF kestab kuni 2. detsembrini.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles