Analüüs: Keskerakonna ohtlik paarismäng EKREga

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare
  • Keskerakonna ja EKRE heitlus lükkab Reformierakonna pildilt välja.
  • EKRE-le vastandumine on hakanud sööma Keskerakonna toetust maapiirkondades.
  • Keskerakonna eelistus on luua praegusele sarnane kolme partei koalitsioon.

Keskerakonna juht Jüri Ratas ja EKRE liider Mart Helme on olnud lähedased juba opositsiooniajast, nüüd ühendab neid eesmärk vältida Reformierakonna võimuletulekut. 

FOTO: Liis Treimann/Mailiis Ollino

Lugu kuulatav Minu Meedia tellijatele

Keskerakonna sees pole mingit küsimust – riigikogu valimised lihtsalt tuleb võita. Selleks tuleb olla tugevam ka praegu tugevamast ehk Reformierakonnast. Keskerakond on võtnud riskantse taktika, mille positiivsed tulemused on juba näha. Aga juba on realiseerumas ka riskid. Manöövri keskmes on äärmusliku kuvandiga EKRE.

Juba mitme nädala jooksul on olnud selgelt näha, kuidas valimiste eel on keskse võitluspaari moodustanud just Keskerakond ja EKRE. Jõulised sõnavõtud, vaidlemine, solvamise piiri peal kiikuvad avaldused.

Mõne nädala taguses ERRi debatisaates «Esimene stuudio» hõivasid Keskerakonna juht ja peaminister Jüri Ratas ning EKRE esimees Mart Helme koos tele-eetri. Peaministri vastamised arupärimistele riigikogus on tihti kujunenud teravuste vahetamiseks EKRE liikmetega. Üks viimase aja käredamaid sõnavahetusi lõppes sellega, et Ratas süüdistas EKRE fraktsioonijuhti Martin Helmet Eesti riigi õõnestamises. Loomulikult vallutas see jõuliste väljenditega vaidlus kogu meedia. Selliseid näiteid võib leida veel.

Tagasi üles