Türgi kohus vabastas riigi destabiliseerimises süüdistatud USA pastori

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Andrew Brunson.

FOTO: STRINGER / AFP / Scanpix

Kuula artiklit

Türgi kohus andis täna käsu vabastada kaheaastase vangistuse järel ameeriklasest pastor, kelle kinnihoidmine on põhjustanud kriisi Ankara suhetes USAga. 

Türgi lääneosas asuva Aliaga linna kohus mõistis Andrew Brunsoni terrorismiga seotud süüdistustes süüdi ja määras talle kolme aasta, ühe kuu ja 15 päeva pikkuse vanglakaristuse, ütles AFP korrespondent. 

Samas otsustas kohus Brunsoni vabastada, võttes arvesse juba kantud karistust ja tema head käitumist kohtuprotsessi ajal, tühistades tema koduaresti ja reisikeelu, lisas korrespondent. 

Riigimeedia kirjutas juba varem, et prokuratuur esitas kohtule taotluse 2016. aastal kinni peetud Brunsoni koduaresti ja reisikeelu tühistamiseks.

USA president Donald Trump väljendas lootust, et pastor naaseb peagi Ühendriikidesse.

«Pastor (Andrew) Brunson on minu mõtetes ja palvetes ja me loodame, et ta naaseb peatselt koju!» kirjutas Trump Twitteris. 

Washington on kehtestanud Brunsoni vahi all hoidmise tõttu Ankarale sanktsioonid.

Brunson oli üks neist sadadest inimestest, kes vahistati Türgis pärast 2016. aasta juuli nurjunud riigipööret. Teda süüdistatakse kurdide ristiusku pööramises ja sel moel Türgi destabiliseerimises.

Tagasi üles