Kolmandik USA noortest on sõjaväeteenistuseks liiga paksud

Tugevalt rasvunud inimene.

FOTO: Lucas Jackson / Reuters / Scanpix

Venemaalt ja Hiinast ähvardavate küberohtude kõrval seisab Pentagon silmitsi hoopis tõsisema koduse ohuga - ameeriklasi tabanud rasvumisega, ilmneb sel nädalal avaldatud uuringust.

Uurimistulemuste põhjal on kolmandik noortest ameeriklastest sõjaväeteenistuse jaoks liiga paksud, mistõttu kurdavad kaitseametnikud juba värbamisraskusi.

«Rasvumine on ohustanud meie rahva tervist juba pikka aega. Epideemia laienedes on rasvumine hakanud ohustama ka meie julgeolekut,» märgib ühendus Council for a Strong America oma raportis.

Sõjavägi teatas septembris, et ei suuda 2018. aastaks kavandatud 76 500 uut inimest värvata. Puudu jääb umbes 6500 sõdurit.

See on esimene kord alates 2005. aastast, mil värbamisnormi täita ei suudeta.

Oma rolli etendavad muidugi ka USA tugev majandus ja konkurents tööturul, kuid Pentagon on sunnitud tõdema sobivate sõdurikandidaatide nappust.

Kaitseministeeriumi andmetel on ülekaalulisus peamine põhjus, miks tervelt 71 protsenti 17-24-aastastest ameeriklastest ei vasta sõjaväkke astujale esitatavatele nõuetele.

Sobivate kandidaatide ridu harvendavad veelgi uimastite kasutamine ja akadeemilise kvalifikatsiooni puudumine.

Rühma erukindralite ja -admiralide koostatud raportis märgitakse, et ülekaalulisus teeb eriti murelikuks, sest noori huvitab sõjaväkke astumine niikuinii vähem kui seni.

Kaitseminister James Mattis tunnistas septembris, et teenisuskõlblike ameeriklaste arvu kahanemine on tõsine probleem.

Tagasi üles