Ungarlasest Brüsseli mõttekodalane: Viktor Orbáni majanduspoliitika on toonud paljudele kasu

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Ungari peaminister Viktor Orbán ja Daimler AG tegevjuht Dieter Zetsche 2013. aastal teel Kecskeméti Mercedese tehase avamisele. Nüüd on Saksa firma seal veelgi tegevust laiendamas.

FOTO: Aaron Josefczyk/Reuters/Scanpix

  • Ungari valitsusel on õnnestunud riiki meelitada suuri tööstusinvesteeringuid.
  • Viktor Orbánile meeldib nii ELis kui Angela Merkeli parteiperes.
  • Vaatamata Sargentini raporti ümber käinud kärale ei paista sellel mõju olema.
  • Sellest nädalast on Ungari ülikoolidel keelatud soouuringute õpetamine.
Lugu kuulatav Minu Meedia tellijatele

Korruptsiooni ja õigusriiki puutuvad näitajad kipuvad Ungaris halvenema, kuid majanduspoliitiliselt on Viktor Orbáni juhitav Fideszi valitsus langetanud häid otsuseid, leiab Brüsselis Bruegeli mõttekojas töötav ungarlasest majandusteadlane Zsolt Darvas.

Mis ungarlaste enamust valitseva Fideszi puhul võlub?

Viimaste valimiste ajal nägin, et ainuke teema, mille valitsus tõstatas, oli migratsioon. Ungarlased on kahjuks pisut ksenofoobsed. Valitsusmeelne meedia on seda probleemi tohutult üle võimendanud. Iga päev ilmus uudiseid, kuidas migrandid Saksamaal vägistasid, tapsid, röövisid jne.

Polnud ühtki debatti peaministri ja tema vastaskandidaadi vahel. Ega praeguste ministrite ja juhtivate opositsioonitegelaste vahel. Ainus teema oli migratsioon. Inimestel, kes nägid kõiki neid vägistamis- ja tapmisuudiseid, suurenes hirm, ning see tõi Fideszile kõvasti toetust.

Korruptsiooni ja muid meie riigi ees seisvaid probleeme peetakse teisejärgulisteks – paljud peavad migratsiooni valitsuselt ja riigimeediast tuleva info tõttu põhiohuks.

Tagasi üles