Kris Ilves

Valitsev Eesti korvpallimeister Kalev/Cramo alistas Eesti-Läti ühisliigas koduväljakul Rapla 81:68 ning jätkab täisedu ehk kuue võiduga. Rapla kirjutas tabelisse kahe võidu kõrvale hooaja kolmanda kaotuse.

Avapoolaja vaid üheksa punktiga (41:32) võitnud väljakuperemehed naasid riietusruumist parema energiaga: Kalev/Cramo tegi kolmanda veerandaja alguses 10:0 vahespurdi ja suurendas eduseisu 19-punktiliseks. Rapla Avis Utilitas vastas 6:0 spurdiga, kuid üldplaanis Kalev/Cramo kontrollis kolmandat veerandaega.

Viimasel kümneminutilisel perioodil jõudis Rapla parimal juhul viie punkti kaugusele, seejuures viis ja pool minutit enne lõpusireeni oli Kalev/Cramo eduseis vaid 64:59. Branko Mirkovici tabav kaugvise kaks minutit enne mängu lõppu viis võõrustajad 13 punktiga juhtima ja sellele polnud Raplal enam vastust. Lõppnumbrid 81:68 Kalev/Cramole.

Üleplatsimeheks kerkis 22 punkti visanud Janari Jõesaar, kelle arvele kogunes ka 12 lauapalli. Mirkovic viskas 18 ja Martin Dorbek 13 punkti. Ekskalevlase Rain Veidemani arvele kogunes Rapla särgis 17 punkti, neist koguni 15 teisel poolajal. Hunter Mickelsoni arvele jäi 15 silma ja 9 lauapalli.

Teises samal ajal peetud Olybet Eesti-Läti korvpalliliiga mängus teenis hooaja esimese võidu Valga-Valka, kes alistas koduväljakul Läti Ülikooli 62:58. Seejuures viskasid piirilinlased teisel veerandajal vaid neli (!) punkti ja kaotasid poolaja 17:36. Teise poolaja võitis Valga-Valka suisa 23 punktiga.

Kui Valga-Valka sai nelja kaotuse kõrvale avavõidu, siis Läti Ülikool ühe võidu kõrvale hooaja teise kaotuse. Valga-Valka resultatiivseimaks kerkis 22 punkti visanud Valga-Valka pallur Kristaps Miglinieks. Läti Ülikooli parim skooritegija oli 25 silma kogunud Linards Jaunzems.