Konkurents vähipatsientide nimel 

  • Teemapüstitus viitab uue riikliku vähistrateegia vajadusele.
  • Kiiritusravi personali pole piisavalt ega tule piisavalt ka koolidest juurde.
  • Vähki haigestumine seevastu pigem suureneb, hoiatavad arstid.

Tallinna haigla peaks Lasnamäel valmima 2025. aastal ning koondama Ida- ja Lääne-Tallinna keskhaigla ja osa lastehaiglast.

FOTO: Repro: Conarte OÜ

Lasnamäele valmiv uus Tallinna Haigla tekitab juba praegu konkurentsivaidlusi olemasoleva Põhja-Eesti regionaalhaiglaga. Avalikult vaieldakse kiirituspatsientide pärast. Samal ajal on kiiritusravi järjekordade peamiseks põhjuseks mitte aparatuuri, vaid hoopis inimkäte puudus, hindab haigekassa.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Lasnamäele ehitada plaanitav Tallinna Haigla tekitab juba praegu konkurentsivaidlusi Põhja-Eesti regionaalhaiglaga. Kiirituspatsiendid on esimesed, kelle pärast vaieldakse avalikult. Samal ajal pole kiiritusravi järjekorra peamine põhjus haigekassa hinnangul mitte aparatuuri, vaid hoopis inimeste puudus.

Tallinn plaanib 2025. aastaks 300 miljoni euro eest valmis ehitada Tallinna Haigla, kuhu koonduks Ida- ja Lääne-Tallinna keskhaigla ning osa lastehaiglast. Riik on lubanud õla alla panna lootuses, et uus haigla ei hakka konkureerima Mustamäel paikneva Põhja-Eesti regionaalhaiglaga (PERH).

Tagasi üles