Kaja Kallase selja taha läksid Hindriks ja Raid
Täiendatud Raidi ja Hindriksi jutuga!

TLNPM1: II ARVAMUSFESTIVAL 2014 :PAIDE, EESTI, 15AUG14 Paides algas II Arvamusfestival. Pildil on hetk ürituselt, POSTIMEHE LAVA - Inimene on muutumas masinaks - KAROLI HINDRIKS, MARTTI AAVIK, KRISTJAN PORT jA HENRIK ROONEMAA pl/FOTO PEETER LANGOVITS/ POSTIMEES

FOTO: PEETER LANGOVITS / PM/PEETER LANGOVITS

Reformierakonna vastses reklaamis avaldavad Kaja Kallasele toetust ettevõtja Karoli Hindriks ja varem Isamaa ja Res Publica Liidu nimekirjas kandideerinud Juku-Kalle Raid. Erakonda nad astunud ei ole.

Reformierakonna peasekretäri Kert Valdaru sõnul tuleb Hindriksi ja Raidi ülesastumist oravate reklaamis praeguse seisuga võtta nii, et nad ei ole erakonnaga seotud ja ei kandideeri, kuid avaldavad toetust Kaja Kallasele kui parimale tulevasele peaministrile. Täpsustavale küsimusele, kas ehk läbirääkimised erakonda astumise või nimekirjas kandideerimise üle on pooleli, vastas Valdaru: «Ütleme nii, et praegu me ei pea läbirääkimisi ja kokkulepet ei ole.»

Karoli Hindriks teatas, et ei plaani erakonda astuda ega kandideerida. «Elan Kajale kaasa,» kinnitas ta. Ka Raid ütles, et ei astu erakonda. «Mulle Kaja sümpatiseerib tegelikult, ega siin muud saladust polegi,» märkis ta. Raid lisas, et valimised paistavad kujunevad naljakaks ürituseks ja kandideerimisest on üldse keeruline rääkida, aga kindlasti ei astu ta üles Keskerakonna, sotsiaaldemokraatide ega EKRE nimekirjas.

Samamoodi klipis üles astuv parteitu füüsik Aigar Vaigu teatab oma Facebooki kontol, et ei kandideeri valimistel ja ei ole ühegi erakonna liige. Kui Raidi käest tema avalikul FB seinal tema plaanide kohta uuritakse, vastab Raid: «Ei taha Läti skeemi. Tahame parteide rahastamist vähendada poole võrra. Sest proportsionaalselt on see summa Euroopa suurim.»

Juku-Kalle Raid kogus 2005. aastal kohalikel valimistel Res Publica nimekirjas 69 häält. 2009 kohalikel valimistel kandideeris ta roheliste seas. 2011 riigikogu valimistel kogus ta Isamaa ja Res Publica Liidu nimekirjas 1097 häält ja sai aprillis Juhan Partsi asendusliikmena riigikokku. Raid kandideeris ka 2104 europarlamendi valimistel (Iseseisvuspartei nimekirjas) ja 2015 riigikogu valimistel, kuid ei osutunud valituks. Raid on ajalehe KesKus peatoimetaja 1998. aastast saati.

Karoli Hindriks oli alates 2001 Isamaa ja Res Publica Liidu liige, 2014. aastal astus Isamaa ja Res Publica Liidust välja. 2009. aastal kandideeris ta europarlamenti. Hindriks on töövahendusfirma Jobbatical asutaja ja tegevjuht. Ettevõtlusse sisenes Hindriks väga noorena, patentides õpilasfirma raames leiutatud pehmed helkurid.

Tagasi üles
Back