Sisuturundus

Tõhusam kui palgatõus

FOTO: ERGO Kindlustus

Kas oled tööandjana huvitatud sellest, et Sinu kalleima vara, töötajate haiguspäevade arv väheneks? Otsid tööandja brändi edendamiseks midagi, mis eristaks Sinu ettevõtet teistest sama valdkonna ettevõtetest? Täiendav ravikindlustus võib olla tõhusam kui palgatõus.

Alates 2018. aastast saavad tööandjad hüvitada töötajate tervise hoidmiseks ja parandamiseks tehtavaid kulutusi, maksmata selle pealt erisoodustusmaksu. Paljud ettevõtted võimaldavad töötajatele spordisoodustust. Mis hüve pakkuda aga töötajaile, kes fitnessiklubile eelistavad metsajooksu, või töötajaile, keda sportimine ei vaimusta? Üks võimalus on eraravikindlustus.

Uuringust, mille ERGO tegi 2017. aasta kevadel oma ettevõtetest klientide hulgas, selgus, et tööandjatel on suur huvi pakkuda oma töötajatele laiemat motivatsioonipaketti, mis ei koormaks ettevõtte rahakotti lisamaksudega.

Seadus võimaldab erisoodustusmaksu maksmata hüvitada muu hulgas ravikindlustuse makseid. Vabatahtlik ravikindlustus on täienduseks haigekassa kindlustusele. Eelkõige tagab see töötaja kiire pääsemise eriarsti vastuvõtule ning hüvitab soovi korral näiteks hambaravi või taastusravi kulud. Just eriarsti vastuvõtule pääsemine on haigekassa süsteemi üks suurimaid kitsaskohti. 2018. aasta 1. septembri seisuga oli näiteks nahaarsti järjekord Põhja-Eesti regionaalhaiglas 107 päeva ehk ligikaudu neli kuud. Statistika kohaselt on melanoomi haigestumine Eestis viimase kümne aastaga kahekordistunud, aastas saab nahavähi diagnoosi üle 1400 inimese. Vähi varajane avastamine on ülimalt oluline, seega valitakse pigem vastuvõtt erakliinikus, mis on tasuline. Kindlustus aitab tekkinud kulud katta.

ERGO ravikindlustuse lepingu on seni sõlminud pigem välisettevõtted, kellele töötajate tervise eest hoolitsemine on olnud aastaid elementaarne motivatsioonipaketi osa. Samas näeme, et üha enam otsustavad eraravikindlustuse kasuks ka väikesed, kuni kümne töötajaga Eesti ettevõtted.

Puutume iga päev kokku klientidega, kellel on olnud vabatahtlikust ravikindlustusest palju abi. Tervisekontrolliks vastuvõtule läinud patsientidest on naistel avastatud emakakaela ning meestel eesnäärme muutusi. Oleme hüvitanud nende klientide operatsioone erakliinikus. Haigekassa järjekorrad samadele operatsioonidele on pool aastat kuni aasta. Selle aja jooksul on töötaja suure tõenäosusega rohkem mures oma tervise kui tööülesannete pärast. Kiire abi korral väheneb haiguspäevade arv ning töötaja saab oma igapäevatoimetuste juurde naasta.

Vabatahtliku ravikindlustuse valimine tööandja motivatsioonipaketti ei pruugi olla sugugi kulukas. Erisoodustusmaksuvabastuse piirmäära sisse (400 eurot aastas) mahub nii kiire arstiabi, hambaravi kui ka profülaktiliste uuringute kindlustuskaitse. Mitmed ettevõtted, sealhulgas ERGO, on andnud oma töötajatele võimaluse valida spordikulude või ravikindlustuse hüvitamise vahel. Nii saab iga töötaja just talle sobiva soodustuse.

Lepingu sõlmimine ja haldamine on väga lihtne. Kindlustuskaitse saamine ei eelda tervisekontrolli ega küsimustiku täitmist ning tööandjal tuleb ERGO-le edastada üksnes töötaja nimi, isikukood ning soovitud kindlustuskaitse alguse aeg. Töötajad saavad arstiabi ERGO koostööpartnerite juures mugavamalt: maksavad omaosaluse ning ülejäänud arveldused teevad kindlustusandja ja kliinik või apteek omavahel. Töötaja saab alati valida ka arsti, kes ei ole ERGO koostööpartnerite hulgas. Sel juhul tuleb arve ise tasuda ning saata tasumist tõendav dokument ERGO mobiilirakenduse kaudu kindlustusandjale. Hüvitis kantakse kontole üldjuhul paari päevaga, maksimaalselt kümne tööpäeva jooksul.

Lisainfot võimaluste ja hindade kohta saab aadressilt

Tagasi üles