Nestor ja Edelstein rääkisid koostööst kübervallas

Hea Õigusloome Tava auhinna üleandmine. : 19JUN17 : Tallinn, Eesti : FOTO: GEORG KÕRRE/POSTIMEES

FOTO: GEORG K6RRE / PM/SCANPIX BALTICS

Riigikogu esimees Eiki Nestor  ja Iisraeli knesseti spiiker Yuli-Yoel Edelstein arutasid kohtumisel olukorda Lähis-Idas ja kahe riigi vahelist küberkoostööd.

«Kübervaldkonnas mõtleme Iisraeliga ühtemoodi, meie riiklikud küberjulgeolekuasutused on tihedas suhtluses ja mõlemal riigil on koostööst ainult võita,» ütles Nestor riigikogu pressiesindaja vahendusel. Edelsteini sõnul on kahe riigi suhtluses palju arengupotentsiaali, eriti just e-riigi ja küberteemadel.

Nestor ja Edelstein kinnitasid Jeruusalemmas aset leidnud kohtumisel, et kahe riigi parlamentide vaheline suhtlus on olnud asjalik ja soe ning avaldasid lootust, et edaspidi on see veelgi tihedam. 

Esimehed rääkisid kohtumisel Iisraeli parlamendis ka olukorrast Lähis-Idas. Nestori sõnul jälgib Eesti Süürias toimuvat tähelepanelikult. Edelsteini sõnul ei oska keegi konflikti kulgu ennustada ja sõjategevus piirkonnas võib jätkuda veel aastaid.

Riigikogu esimeest saatis kohtumisel Eesti-Iisraeli parlamendirühma esimees Keit Pentus-Rosimannus.

Eiki Nestori visiit on esimene ametlik riigikogu esimehe visiit Iisraeli. Edelstein külastas Eestit ja riigikogu mullu jaanuaris.

Tagasi üles