​Kaitseminister Luik: Ukrainas võib täiemõõtmeline sõjaline konflikt lahvatada iga hetk

Jüri Luik.

FOTO: MARIANNE LOORENTS / VIRUMAA TEATAJA

Euroopa Liit peab kehtestama Venemaale Kertši väinas Ukraina aluste suhtes korraldatud rünnaku tõttu täiendavad sanktsioonid ning piirkonda tuleb saata rahvusvahelised vaatlejad, leiab kaitseminister Jüri Luik.

Kaitseminister Luik tõdes, et pühapäevase laevastikukonflikti puhul Kertši väinas ja Aasovi merel on tegu Venemaa järjekordse agressiooniaktiga Ukraina vastu, mille lahendamiseks rahvusvaheline kogukond peab võtma ette viivitamatult samme, teatas kaitseministeeriumi pressiteenistus.

Luige sõnul on olukord ohtlik, täiemõõtmeline sõjaline konflikt võib lahvatada iga hetk. Seetõttu peab Euroopa Liit Venemaa suhtes kehtestama täiendavad sanktsioonid ning kindlasti peaks piirkonda saatma rahvusvahelised vaatlejad, edastas ministeerium.

Luik sõnas pressiteate vahendusel, et Venemaa on juba alates illegaalse Kertši silla valmimisest takistanud kommertslaevandust Ukraina Mariupoli ja Berdjanski sadama suunal, nüüd on mindud üle täiemõõtmelisele mereblokaadile. Samuti on rünnatud Ukraina sõjalaevu. Mõlemad on selged agressiooniaktid.

Venemaa kruvib järsult pinget seoses Ukraina presidendivalimistega ja soovib piirkonnas üle võtta kontrolli Ukraina mereterritooriumi üle. Võimalik, et soovitakse ka suurendada oma maismaa vallutusi Ukrainas, eriti Mariupoli ümbruses, ütles Luik.

Tagasi üles