P, 27.11.2022

Rohelised valisid üldkogul uue juhatuse

Nele-Mai Olup
, reporter
Rohelised valisid üldkogul uue juhatuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Züleyxa Izmailova saates «Otse Postimehest».
Züleyxa Izmailova saates «Otse Postimehest». Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Erakond Eestimaa Rohelised kogunes täna Tallinnas Õpetajate majas üldkogule, kus võeti vastu uus põhikiri, kinnitati üldprogramm ning valiti uus juhatus.

Rohelised edastasid pressiteates, et tänasel üldkoosolekul vastu võetud uue põhikirja alusel on piirkondade moodustamine ning seal ka hääletuste korraldamine märksa lihtsam. Lisaks tekkis erakonna erinevatele kogudele juurde otsustusvabadust. 

Uus üldprogramm on erakonna sõnul tööplaan järgmiseks kümnendiks. «Üldprogramm kinnitab erakonna pühendumust meie riigi keskkonna ja rahva kaitsel,» seisab teates.

Lisaks põhidokumentide vastuvõtmisele valiti ka uus juhatus, kuhu osutusid valituks kuus naist ja seitse meest: Johanna Maria Tõugu, Kai Künnis-Beres, Fideelia-Signe Roots, Ulvi Koop, Helina Tilk, Marko Kaasik, Timur Sagitov, Kaspar Kurve, Steve Truumets, Joonas Laks, Aleksander Laane ja Olev-Andres Tinn ja Züleyxa Izmailova.

«Ma olen rõõmus, et naiste osakaal juhatuses suurenes, sest naiste aktiivne osalus poliitikas ja riigi juhtimises peab suurenema,» kommenteeris erakonna esinaine Züleyxa Izmailova. «Miks? Selleks, et teha paremaid otsuseid meie tulevikku silmas pidades,» lisas ta.

Erakonna juhatuse liige Aleksander Laane ütles, et töörühmad peavad viimase poole aasta jooksul kõikide liikmete, huvigruppide ja spetsialistide esitatud sisendid vormima üheks tervikuks.« Valimisplatvorm on meie nelja riigikogu aasta tööplaan. Kutsume kõiki rohelise ilmavaate esindajaid meiega liituma, et head plaanid teoks teha.»

Erakond Eestimaa Rohelised on rohelisel ideoloogial põhinev Eesti erakond, mis asutati Tallinnas 25. novembril 2006. Erakonna moodustamisele eelnes Rohelise erakonna algatusgrupi töö. 

Märksõnad
Tagasi üles