Sotside esimees Jevgeni Ossinovski kandideerib Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita ringkonnas

Jevgeni Ossinovski.

FOTO: Tairo Lutter

Sotsid tegid teatavaks oma valimisnimekirja. Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita ringkonda veavad Jevgeni Ossinovski, Monika Haukanõmm ja Barbi Pilvre.

Sotsiaaldemokraatide Kesklinna, Pirita ja Lasnamäe piirkonna esikolmikuks on sotside esimees Jevgeni Ossinovski, puuetega inimeste eestkõneleja Monika Haukanõmm ja riigikogu liige Barbi Pilvre. Naisi on nimekirjas üle poole.

Ossinovski sõnul on neil palju nii esimest korda kandideerivaid inimesi kui ka kogenud poliitikuid, samuti on eesti- ja venekeelseid kandidaate. 

Eesti Puuetega Inimeste Koja juhatuse esimees Monika Haukanõmm ütles, et tema arvates oleme nüüd riigina jõudnud nii kaugele, et ka vähemate võimalustega inimesed - puuetega inimesed, vanurid või lasterikkad pered - ei tohi enam jääda ilma vajaliku toeta.

Barbi Pilvre põhjendas oma kandideerimist Eesti ühiskonnas süveneva põlguse ja halvustava vahetegemisega erinevate ühiskonnagruppide vahel.

Nimekirjas kandideerivad veel jurist ja motosportlane Anastassia Kovalenko, kirjanik Andrei Hvostov, linnakogukondade eestkõneleja Madle Lippus, kirjanik Karl-Martin Sinijärv, keskkonnaekspert Krista Kampus, LGBT ühingu tegevjuht Kristel Rannaääre, jurist ja endine ajakirjanik Kirill Klaus, kliiniline psühholoog Mihhail Beljajev ja kirjanik Maimu Berg.

Nimekirja ankrumeheks on poliitik ja lavastaja Jaak Allik, kes kandideerib esimest korda oma sünnilinnas.

Tagasi üles