Nestor jagas Gruusia kolleegile parlamentaarse demokraatia kogemusi

Pildil Eiki Nestor.

FOTO: Mihkel Maripuu / EESTI MEEDIA/SCANPIX

Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja Gruusia parlamendi esimehe Irakli Kobakhidze  kohtumisel olid põhitähelepanu alla kahe riigi parlamentaarsed suhted ja demokraatia areng.

Nestor õnnitles Gruusia kolleegi seoses uue presidendi ametisse astumisega. Koos sellega jõustus uus põhiseadus, millega Gruusiast sai parlamentaarne riik. Nestori sõnul on parlamentaarne demokraatia riigivalitsemiseks parim süsteem, mis arvestab erinevaid vaateid, teatas riigikogu pressiesindaja.

Nestor lisas, et demokraatia arenguks tuleb Gruusial kaasata oluliste reformide läbiviimisel arutellu ka kodanikuühiskonna organisatsioonid. Ta kinnitas, et Eesti toetab jätkuvalt Gruusiat lõimumisel Euroopa Liiduga ning selleks vajalike reformide läbiviimisel. Julgeoleku ja kaitsevaldkonnas tõi Nestor esile Gruusia aktiivse osalemise NATO liitlaste tegevuses.

Nestor ja kohtumisel osalenud Eesti-Gruusia parlamendirühma esimees Keit Pentus-Rosimannus andsid Gruusia parlamendi esimehele ülevaate Eesti poliitilisest olukorrast ja parlamendi töö korraldusest.

Gruusia parlamendi esimees tänas Eestit toetuse eest nii Euroopa Liidu kui NATO suunal ja kinnitas, et Gruusia on motiveeritud muutuma euroopalikuks riigiks. Tema sõnul püsib Gruusia rahva toetus Euroopa Liidule kõrge.

Kohtumisele järgnes arutelu Gruusia sisepoliitilistest arengutest ja välispoliitika prioriteetidest. Lisaks Gruusia parlamendi esimehele osalesid arutelul väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso.

Nestori sõnul on Gruusia ja Eesti head sõbrad, keda seovad nii ühised huvid kui seigad ühisest ajaloost. 

Tagasi üles