Eesti keeles ilmunud rahvusvaheline menuk «Homo Deus» kaardistab inimkonna tulevikku

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Yuval Noah Harari, «Homo Deus»
Yuval Noah Harari, «Homo Deus» Foto: Raamat

Populaarse teose «Sapiens. Inimkonna lühiajalugu» autor Yuval Noah Harari keskendub oma teises raamatus meie tulevikule.

Käesolevat sajandit kujundavad erakordsed väljakutsed, unistused ja painajad alates surma alistamisest kuni tehiselu tekkeni. Mis saab meist siis, kui need kõik teoks saavad? Kuidas kaitsta oma habrast maailma iseenda hävitava tungi eest?

Mis saab demokraatiast, kui Google ja Facebook teavad meie eelistusi ja poliitilisi seisukohti paremini kui me ise? Mis saab heaoluühiskonnast, kui tööturu hõivavad inimeste asemel arvutid, nii et tekib hiiglaslik „kasutu klass“? Kas Silicon Valley hakkab tehnikavidinate asemel looma uusi religioone?

Suurepärase jutuvestja vaimustav teos «Homo Deus. Homse lühiajalugu» vaatleb tulevikku värske ja teistmoodi vaatenurga alt. See lahutab meelt, intrigeerib ja viib mõtted täiesti uutele radadele. Autor väidab, et sõjad jäävad minevikku ‒ surm enda käe läbi on tõenäolisem kui hukkumine relvakonfliktis. Maailma näljahädad kaovad ‒ ülesöömine kujuneb suuremaks ohuks kui nälgimine. Surmast saab kõigest tehniline tõrge ‒ aga surematuse saavutamise nimel hakkab kannatama inimestevaheline võrdsus.

Dr Yuval Noah Harari on Oxfordi ülikooli doktorikraadiga ajaloolane, kelle erakordselt menukad raamatud on tõlgitud üle 40 keelde. Ta loob mängeldes seoseid elu eripalgeliste tahkude vahel, käsitledes muu hulgas võimu, religiooni, teadust, ökoloogiat, rahandust ja lihtsat inimlikku õnne.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles