10 aasta kurioossemat Eesti uudist

Jõgeva uus kirik.

FOTO: Arhitektuuribüroo Varik Projekt.

Postimees kogus uue aasta ootuses kokku lood, mis on sel aastal suutnud tavapärasest rohkem muigama ajada nii lugejad, kui ajakirjanikud endid.

1. Peremees süütas maja sealse halva aura tõttu

4. oktoobril ilmus Pärnu Postimehes uudis südasuvel Ermistu külas põlema läinud talu­majast, millest jäid järele vaid söestunud palgirisu ja turritavad korstnasambad.

Loo tegi kurioosseks see, et selleks ajaks oli selgunud ka põlengu põhjus. Nimelt süütas üks maja omanikest selle ise, kuna väidetavalt oli maja asunud veesoone peal ja seal oli valitsenud halb aura. Kummalise otsuse juures mängisid rolli narkootikumid.

Viirukid. Foto on illustratiivne.

FOTO: Wikipedia.org

2. Keerulised peresuhted Räpinas: sugulased varastasid hauakivi ära

Tänavu juunis avastati, kuidas Räpina vallas Mehikoormas on hauaplatsilt varastatud hauakivi. Umbes 200 eurot maksnud kivi leiti aga peagi üles samalt surnuaialt lehehunniku alt. Lähemal uurimisel selgus, et süüdlasi ei tulegi kaugelt otsida: kivi vedasid ära lahkunu õed, kellele teiste omaste paigutatud kivi ei meeldinud ja kes tahtsid selle asendada.

Surnuaed. Foto on illustratiivne.

FOTO: Marko Saarm / Sakala

3. Urmasel läks võõra maja kütmine käest ära

15.  novembril süttis Rakveres Koidula tänaval puust elumaja. Hoovil pritsimeeste ja politseinike askeldamisi jälginud Urmas tunnistas üles, et küttis majas katelt. «Ma oskan kütta küll, aga seekord läks p...,» sõnas ta.

Kes üldse päästeteenistuse välja kutsus, seda mees ei teadnud. «Eks nad siin lõhna järgi helistavad,» lausus ta.

4. Tartlane kutsus politseinikele politsei

19. oktoobri hilisõhtul kell 23.55 sai Tartu politsei kõne helistajalt, kelle sõnul oli ta puuris kinni. Hiljem selgus, et kõne tehti politseiautost, millega helistajat parasjagu arestimajja toimetati.

Politseiauto.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

5. «Meie linna pannakse suur valge noku püsti.» Katuseraha abil ehitatava Jõgeva kiriku jumalavallatu väljanägemine nörritab kohalikke

Sel aastal otsustas valitsus niinimetatud katuserahast Jõgevale kiriku ehituseks eraldada 400 000 eurot.  Tulevase hoone väljanägemine tekitas aga kohalikes hulgaliselt küsimusi. Nii mõnigi leidis, et mõne nurga alt vaadatuna hakkab see meenutama mehe suguelundit.

«Meie linna pannakse üks suur valge noku püsti. See lihtsalt ei sobi,» kommenteeris Jõgeva linna elanik Karin Peterson.

Ka Jõgeva kirikuhoone eskiisprojekti üks koostajatest, arhitekt Üllar Varik, tunnistas, et eskiisprojekti esimesed variandid võisid mõne rakursi alt vaadatuna ehk tõesti veidi falloslikud välja paista.

Sisearhitekt Üllar Varik.

FOTO: SILLE ANNUK / PM/SCANPIX BALTICS

6. Simson kiidab Facebookis elukaaslase lihatoodangut

«Mulle on eriti maitsenud viinerid, mille maitsest saab aru, et mingit jama neis pole. Aga teistele vist maitseb ka, sest kaupluses on nad sageli otsas,» kiitis majandus- ja taristuminister Kadri Simson augustis Facebooki vahendusel Eesti Lihatööstuse toodangut. Loo tegi eriliseks see, et ministri välja reklaamitud Ühistu Eesti Lihatööstus nõukogu esimeheks on tema elukaaslane Teet Soorm.

Kadri Simson.

FOTO: Urmas Luik

7. Politsei otsib noormeest, kes müüs maha kuus tööandja autot 

Kui tavaliselt pole ettevõtlikkus häbiasi, siis 24-aastase Stepani ebaseaduslik äriplaan tegi temast tagaotsitava. Nimelt müüs mees maha kuus sõidukit, mis kuulusid tema tööandjale.

Esimesed kolm sõidukit müüs ta ajal, mil ta töötas taksoettevõttes ning tal oli ligipääs sõidukitele ja ka nende dokumentidele.

Veidi hiljem asus mees sama skeemi järgi äritsema rendiautodega. Ta võttis rendile sõiduautod ning hiljem müüs ostu-müügi lepinguid võltsides ja seeläbi end omanikuks valetades need autod maha. 

8. Paarike pöördus kondoomi puudusel EMO-sse 

Erakorralise meditsiiniosakonda satub tihti inimesi, kes oma muredega sootuks teistesse kohtadesse minema peaksid. Nii meenutas Kuressaare haigla erakorralise meditsiiniosakonda (EMO) üldarst Karli Kontkar kuidas kella kolme ajal öösel oli üks noorpaar pöördunud kondoomi puuduse tõttu EMO-sse. Neid konkreetseid hädalisi arstid aidata ei saanudki.

9. Koidula pargis peetakse rinnapiimapiknikku

1-7. augustil toimus rahvusvaheline rinnapiimanädal. Ettevõtlikud pärnakad võtsid seepeale vastu otsuse pidada Koidula pargis rinnapiimapikniku. Vaatamata esmapilgul kurioossele üritusele, oli pikniku eesmärgiks imetavaid emasid julgustada ja näidata, et lapse toitmiseks ei pea põõsasse või tualetti pugema.

10. Kallase sõnul võis Eesti 200 suurkohtumise vähese osalejate arvu põhjuseks olla grillimine

Augusti lõpus leidis aset poliitilise liikumise Eesti 200 liikmete esimene kokkusaamine. Kui Eesti 200 Facebooki grupis reklaamiti üritust kui suurt ja Eesti ajalugu muutvat kohtumist, siis reaalsuses tuli 2474-st grupi liikmest kohale vaid kümmekond inimest. 

Kristina Kallase sõnul võis vähese osalejate arvu põhjuseks olla see, et sündmuse info saadeti laiali nädalavahetusel, kui eestlased olid ilmselt kodus grillimas ja oma meili ei avanud. Samuti lisas Kallas, et kohtumist ei tasu üle tähtsustada, sest tänapäeval ei tehta poliitikat füüsiliselt, vaid läbi interneti ja sotsiaalmeedia. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles