Kilesse pakitud vabadussamba taustal lastakse vastu taevast 14 000 eurot

Vabaduse väljak enne aastavahetuspidu.

FOTO: Erik Tikan

Aastavahetuse traditsioonilise ilutulestiku käigus lastakse Harju mäelt kaheksa minuti jooksul üles 1662 erineva kaliibriga raketti – tulevärk läheb maksma 14 000 eurot, ehk umbes sama palju kui eelmise aasta lõpus.

Tänavuse ilutulestiku muudab eriliseks see, et selle taustaks on remondi tõttu kilesse pakitud Vabadussõja võidusammas. Samba remont kestab kuni jaanuari lõpuni.

Ilutulestiku show korraldab ettevõte Pyrocom OÜ, millel on 23 aastat kogemust kümnetest suurlinnadest üle maailma, sealhulgas näiteks Abu Dhabis, Shanghais, Moskvas ja mujal. Eestis on firma üheksa aastat loonud valgusefekte festivalil «Valgus kõnnib».

Aastavahetuse pidu «Sajaga edasi, Tallinn!» pakub Vabaduse väljakul kahetunnist kontserti armastatud lauljatelt. «Kohale tasub tulla juba kell 21.30, kui kõlavad tervitussõnad ja kohe seejärel astuvad üksteise järel lavale «Eesti otsib superstaari» tänavune võitja Uudo Sepp, «Eesti laulul» südameid võitnud Maian ja räpikuningas Genka koos Paul Ojaga. Tuleb ka üllatusesinejaid, kellest räägime hiljem,“ rääkis Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Enne südaööd saab ekraanide vahendusel jälgida presidendi uusaastapöördumist, millele järgneb hümni ühislaulmine. Täpselt südaööl algab traditsiooniline tuleetendus.

«Sellest tuleb kindlasti väga lahe pidu,» lubab Kesklinna vanem. «Koos ERR-i ja EV100 meeskonnaga viisime aastalõpupeo juba mullu uuele tasemele – muutsime selle sobivaks nii lastega peredele kui eakatele inimestele. Jutt ei ole ainult mitmekesisest programmist, vaid ka turvalisusest, mida aitavad tagada politsei ja turvatöötajad. Aastavahetuspeole ei saa tulla enam oma pudelite ja rakettidega. Saadame Eesti juubeliaasta ära väärikalt ja läheme vastu uuele teguderohkele aastale!»

Tagasi üles