iDeal kampaania

Paljud maakonnad on saanud teise taseme tormihoiatuse

Merele saabub torm. Foto on illustratiivne

FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

Ilmateenistus on andnud kolmapäevaks paljudele põhja- ja läänepoolsetele maakondadele teise taseme tormihoiatuse, mis tähendab, et ilmaolud võivad kujuneda inimestele ohtlikuks. 

Teise taseme hoiatuse on saanud Harju maakond, Lääne maakond, Pärnu maakond, Saare maakond ja Hiiumaa. Teise taseme hoiatus tähendab, et ilm on ohtlik ning esineb tavatuid ilmastikunähtusi. Tuleb olla väga tähelepanelik ja jälgida pidevalt ilmaprognoosi, olla teadlik riskidest, mis võivad olla vältimatud ning järgida kõiki võimuesindajate poolt antud soovitusi.

Esimese taseme hoiatuse on saanud Lääne- ja Ida-Viru maakond, Raplamaa, Järvamaa ja Jõgeva maakond, Viljandimaa, Tartumaa ja Põlvamaa, samuti Valga ja Võru maakond. Esimese taseme hoiatus tähendab, et ilm võib teatud olukordades olla ohtlik. Arvestada tuleb ilmaoludega, kui inimese tegevus on ilmast mõjutatud, samuti jälgida  edasist ilmaprognoosi.

Ilmateenistuse hoiatuse järgi täna sajab ja tuiskab igal pool. Puhub põhjatuul 10-15, puhanguti 20 m/s. Saartel ja läänerannikul puhub põhjatuul 17-22, puhanguti 27, saarte rannikul kuni 30 m/s. Tuules ja tuisus murduvad puuoksad ja nõrgemad puud.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles