Uus aasta pakkus juba alates esimestest minutitest dramaatilisi hetki.

Aasta viimase päeva pärastlõunal kogunesid pärnakad kuursaali kõrvale Raimond Valgre kuju juurde, et mälestada legendaarset heliloojat tema surma-aastapäeval.

FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Lähemalt: https://parnu.postimees.ee/6488814/galerii-raimond-valgre-auks-suttisid-parnus-malestuskuunlad

Viljandi ilutulestik oli võimsam kui kunagi varem. Uusaastaööl lennutatati Viljandis taevasse 8000 eurot maksev ilutulestik, mis kestis ligi seitse minutit. Suurema osa ilutulestiku maksumusest tasuvad 31 kohalikku ettevõtet. Viljandi linnavalitsuse panus on 1500 eurot.

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Lähemalt:  https://sakala.postimees.ee/6488883/galeriid-vaata-juubeliaasta-lopupidu-ja-viljandi-seni-koige-kallimat-ilutulestikku

Aastavahetus tõi kiirabile üle tuhande väljakutse ning Tallinnas tuli käiku panna ka lisabrigaad.

FOTO: Madis Sinivee / Eesti Meedia

Lähemalt: https://elu24.postimees.ee/6488925/galerii-vaata-pilte-tallinna-vanalinnas-anti-hommikuste-tundideni-korralikult-leili

Häirekeskus sai uue aasta 18 minutil teate, et Saku vallas Juuliku teel põlevad Nurmiko aiandi kasvuhooned. Päästeamet reageeris sündmusele suurte jõududega.

FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Meie uus aasta hakkas võimsalt, üks signaalrakett hävitas kogu meie pere elutöö. Nurmiko aiand oli 100 protsenti pereettevõte ja oma kätega ehitatud - südamega loodud.

Nurmiko üks omanikest Reeli Ungerson.

Vaatepilt uusaastaööl tules hävinud Nurmiko kasvuhoones. Tegemist on ühtlasi ka perekond Ungersonide elutööga, mis hävines naabri poolt hooletult lendu lastud raketi tõttu.

FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Lähemalt: https://majandus24.postimees.ee/6489507/nurmiko-aiandi-perepojad-uks-kasvuhoone-on-taiesti-havinud-teises-on-koik-paksu-tahmakihi-all

1. jaanuaril leiti Tallinnas Pärnu maanteel kõrguva ärihoone parklast 27-aastase mehe surnukeha. Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juhi Urmet Tambre sõnul suri noormees õnnetuse tagajärjel.

FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Lähemalt: https://www.postimees.ee/6489951/parnu-maanteelt-leitud-surnud-noormees-kukkus-hoonest-alla

Kolmapäeval möllas üle Eesti tormituul, sadas vihma ja tuiskas. Ilmateenistus andis mitmetele põhja- ja läänepoolsetele maakondadele teise taseme tormihoiatuse.

FOTO: TAIRO LUTTER / POSTIMEES

Loodusjõu kiuste püstipüsivad jalakäijad kolmapäeval Tallinna südalinnas

FOTO: TAIRO LUTTER / POSTIMEES

Ma kangesti armastan filme. Kui kinos tuled hämarduvad ja ekraan helendama hakkab, käib alati mõnus vudin seest läbi — kohe hakatakse jutustama lugu. Ja mis oleks veel parem, kui nendest lugudest, st filmidest kirjutada ja rääkida.

Hendrik Alla, Postimehe filmiajakirjanik

Eesti filmiajakirjanike ühing kuulutas neljapäeval välja 2018. aasta Neitsi Maali filmiauhinna võitja. Ühingu liikmed valisid selleks Moonika Siimetsa filmi «Seltsimees laps». Aasta filmiajakirjanikuks valiti Postimehe ajakirjanik Hendrik Alla (pildil).

FOTO: Sander Ilvest / Postimees

 Lähemalt: https://kultuur.postimees.ee/6490799/postimehe-filmiajakirjanik-on-parim

Neljapäeval tutvustas Elurikkuse erakond oma programmi. Vastse erakonna esimesed sammud on valulised. Esialgu püüavad nad koguda populaarsust sellega, et organiseerivad veebis nn rahvaküsitlust Rail Balticu kohta,

FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Lähemalt: https://www.postimees.ee/6490260/elurikkuse-erakond-kavatseb-rail-balticu-projekti-rahvahaaletusele-panna

Reedel kuulutati Postimehe 2018. aasta inimesteks kommunismiohvrite memoriaali «Teekond» autorid Kalle Vellevoog, Jaan Tiidemann, Tiiu Truus, Kirke Kangro ja Lidia Zarudnaya.

FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Kommunismiohvrite memoriaal on üks suuremaid õnnestumisi Eesti monumentaalkunsti ajaloos. Esiletõstmist väärivad nii selle kunstiline kui sisuline pool. Lauri Hussar, Postimehe peatoimetaja

Reedel kuulutas peatoimetaja Lauri Hussar Postimehe 2018. aasta inimesed, kelleks on kommunismiohvrite memoriaali «Teekond» autorid Kalle Vellevoog, Jaan Tiidemann, Tiiu Truus, Kirke Kangro ja Lidia Zarudnaja.

FOTO: Mihkel Maripuu, Remo Tõnismäe / Postimees

Lähemalt: https://www.postimees.ee/6491329/postimehe-aasta-inimesteks-kuulutati-kommunismiohvrite-memoriaali-autorid

Nüüd on kinodes jälle niisugune film, mis on kõigile lastega peredele lauskohustuslik ära vaadata. Nädalavahetuse Arteris ilmub suur lugu värskelt esilinastunud filmi "Lotte ja kadunud lohed" režissööride Janno Põldma (paremal) ja Heiki Ernitsaga.

FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Lähemalt: https://kultuur.postimees.ee/6490064/uus-lotte-film-nunnumeeter-kohe-pohja

Reedel Otepääl alanud kahevõistluse MK etapi avavoorus tegi pikima lennu eestlaste lootus Kristjan Ilves.

FOTO: TAIRO LUTTER / POSTIMEES

Reedel alustas Kehra raudteejaamast oma teekonda Vabadussõja 100. aastapäeva puhul ehitatud soomusrong nr. 7 „Wabadus“. Soomusrong ja sellel asuv näitus liiguvad jaanuari jooksul mööda ajaloolist rindejoont Kehrast Valgani.

FOTO: Sander Ilvest / Postimees