Korduvalt juhiloata sõitnud noormees peab hakkama jalameheks

Автомобиль, на котором систематически совершались нарушения, по решению суда решено конфисковать.

FOTO: Viru maakohus

Viru maakohus konfiskeeris jaanuari alguses auto noormehelt, kes oli jäänud korduvalt politseile vahele juhtimisõigust omamata autot juhtides.

Narva politseijaoskonna politseinikud pidasid 5. jaanuari öösel kella 1 paiku Sillamäe-Viivikonna teel kinni Volkswageni, mida juhtis 21-aastane noormees. Kainel juhil puudus juhtimisõigust, kusjuures sarnase rikkumisega oli ta ka varem korduvalt politseinikele vahele jäänud. 

Politsei taotles kohtus sõiduki konfiskeerimist ja Viru maakohus rahuldas taotluse samal päeval. Samuti määras kohus noormehele karistuseks kaheksa päeva aresti.

Kohtus selgitas noormees oma tegu vajadusega minna poodi ja kontrollida, kas suvilas on kõik korras. 

«Kohus pidas vajalikuks konfiskeerida süüteo vahendiks olnud sõiduki, kuna sama sõidukit kasutati korduvalt samalaadse süüteo toimepanemiseks. Eelmise rikkumise eest määratud rahatrahv ei mõjutanud isikut hoiduma edaspidi rikkumiste sooritamisest. Kohus konfiskeeris sõiduvahendi vältimaks uute rikkumiste sooritamist,» selgitas Viru maakohtu kohtunik Astrid Asi. 

Narva politseijaoskonna juhtivuurija Dmitri Narolin lisas, et süüdi mõistetud noormehel pole kunagi olnud juhtimisõigust. «Sellisel autojuhil puuduvad nii vajalikud teoreetilised teadmised kui ka praktiline sõidukogemus. Teeolud olid tol öösel väga kehvad, seega pani autojuht oma teoga ohtu nii end kui ka kaasreisijat ja teisi liiklejaid,» rääkis Narolin.  

Eelmisel aastal pidasid politseinikud kokku 4899 autojuhti, kel puudus vastava kategooria juhtimisõigus, neist 859 Ida prefektuuris.

Tagasi üles