Postimees TV: Doncic hiilgas võiduviskega, Harden kordas Bryanti supersaavutust

Luka Doncic vedas jälle meeskonna võidule.
Luka Doncic vedas jälle meeskonna võidule. Foto: Jim Mone / AP / Scanpix

Korvpalliliigas NBA tegi vägeva mängu Luka Doncic, aidates Dallas Mavericksil alistada võõrsil 119:115 Minnesota Timberwolvesi. Sloveeni arvele kanti 29 punkti, kaheksa lauapalli ja 12 korvisöötu.

Harrison Barnes toetas Doncicit 23 punktiga. Just Doncic tabas 22,9 sekundit enne lõppu kauge kolmese, mis Mavericksi otsustavalt ette viis, olles seejuures hetk varem patustanud valesööduga. Timberwolves ei jõudnud järgneval rünnakul viskele ning Barnes vormistas vabavisetest lõppskoori. Väljakuperemeeste parim oli 30 punkti ja 11 lauapalliga Karl-Anthony Towns.

James Harden viskas liiga punase laterna Cleveland Cavaliersi vastu 43 punkti, võttis kümme lauapalli ja andis 12 korivsöötu, saades kirja karjääri 41. kolmikduubli. Seejuures mängis Harden vaid kolm esimest veerandaega. Küll aga tõusis ta Kobe Bryanti kõrvale, sest pärast 1976-77 hooaega pole peale nende kahe ükski teine mängija suutnud visata 15-mängulise perioodi jooksul keskmiselt üle 40 punkti mängus.

Viimase kuue mängu jooksul on Harden saanud aga kolm korda hakkama sellise kolmikduubliga, kus ta viskab vähemalt 40 punkti. Kogu hooaja jooksul on tema arvele kogunenud neli niisugust mängu, kogu ülejäänud NBA on hakkama saanud ühega.

Indiana Pacersi 121:106 võidumängus New York Knicksi üle hiilgas tänavusel hooajal heas hoos olev Domantas Sabonis. Leedukas kogus 22 punkti ja võttis 15 lauapalli, Victor Oladipo lisas 19 punkti. Hea hoo leidnud Pacers on võitnud viimasest kümnest mängust kaheksa ning püsib idakonverentsis kolmandal kohal, Toronto Raptorsist nelja ja Milwaukee Bucksist vaid ühe võidu kaugusel.