N, 1.12.2022

Video: kas Tallinnast piirilinna on sama pikk tee kui Narvast pealinna

Hanneli Rudi
Video: kas Tallinnast piirilinna on sama pikk tee kui Narvast pealinna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Linnalegendi kohaselt algab Narva rahva jaoks Eestimaa linnapiirist ja sinna naljalt ei sõideta. Kui paikapidev see legend on, uuris Postimees Narva linnas Tallinna tänaval ja pealinnas Narva maanteel.

«Ma pole kunagi Tallinnas käinud, lihtsalt läks nii,» ütles piirilinnas Tallinna tänaval jalutanud 71-aastane Tamara. Eaka proua sõnul on ta käinud küll Pärnus,  Viljandis, Tartus, aga pealinna pole lihtsalt asja olnud. «Mul pole seal tuttavaid, kuidas ma sõidan võõrasse linna,» tõdes naine.

Anna ja Danil sõitsid lastega ekstra pealinna, et külastada T1 kaubanduskeskust. Noor pere kolis hiljuti pealinnast Narva ja on oma eluga väga rahul. «Siin on kõik käe-jala juures. Vaadake, ühes kohas on kolm poodi. Siin on väga mugav elada neil, kes eelistavad rahu ja vaikust. Kui tahad äri ajada, siis on vaja Tallinnas elada,» arvas Danil.

Viimane pealinnaskäik ei tulnud Nikolaile kohe meeldegi.  «Enam ei mäletagi, võib-olla aasta tagasi, kui saatsin toona naist haiglasse,» arvas ta pärast pisukest mõtlemist.

Vassilil oli viimati Tallinna asja novembris, kui ta viis naist lennujaama.  Mehe sõnul käib ta rohkem Tartus ja Venemaal, teekonna pealinna võtab ta ette siis, kui on vaja minna haiglasse või minnakse külla Maardus elavate sugulaste juurde.

Tallinnas Narva maanteel Postimehe kaamera ette jäänud Harri tunnistas, et viimati oli tal piirilinna asja viis aastat tagasi. «Ma ei mäleta, kunagi väga ammu, koos ajaloolastega käisime linnuses,» sõnas Anne. Naise sõnul on ta viimasel ajal palju kuulnud jutte, et nüüd tasub taas piirilinna sõita.

«Ma olen Narvas käinud, selline väike provintsilinnake, mis seal ikka teha,» sõnas aastate eest Narvas matustel käinud Aleksei. Narva teda tagasi ei kutsu, küll aga tahtis ta aastavahetuse paiku Narva-Jõesuusse minna puhkama, kuid hotellid olid Venemaalt tulnud turiste täis. Nii ei jäänudki tal muud üle kui Pärnusse sõita.

Märksõnad
Tagasi üles