Nestor Armeenia välisministrile: oleme ka edaspidi valmis jagama kogemusi reformide läbiviimisel

Pildil on Armeenia välisminister Zohrab Mnatsakanyan ja riigikogu esimees Eiki Nestor.

FOTO: Erik Peinar/Riigikogu

Riigikogu esimees Eiki Nestor avaldas kohtumisel Armeenia välisministri Zohrab Mnatsakanyaniga toetust parlamentaarse demokraatia arendamisel ja selleks vajalike reformide läbiviimisel.

«Eesti on olnud Armeenia järjekindel toetaja ja me oleme ka edaspidi valmis jagama oma kogemusi nii reformide läbiviimisel kui kodanikuühiskonna tugevdamisel,» ütles Nestor.

Nestori sõnul ühendavad Eestit ja Armeeniat pikaajalised sõbralikud suhted, mille heaks näiteks on koostöö infotehnoloogia ja kultuuri valdkonnas. Parlamentide omavaheline koostöö aitab tema sõnul kindlasti kaasa uutele ideedele ja sidemetele kahe riigi vahel.

Armeenia välisministri Zohrab Mnatsakanyani visiit.

FOTO: Erik Peinar/Riigikogu

Armeenia välisminister andis ülevaate detsembris toimunud parlamendivalimistest, poliitilisest olukorrast ning selgitas riigi edasisi prioriteete. Samuti kõneles ta piirkonna geopoliitilisest olukorrast.

Nestor õnnitles Armeenia välisministrit detsembris toimunud edukate valimiste ja uue parlamendi puhul. Ta avaldas lootust, et sametrevolutsiooni läbi teinud riigis kulgeb reformiprotsess sujuvalt ning Armeenia suudab ellu viia olulised muutused, mille raames juurutatakse demokraatlikke protsesse, õigusriigi arengut ja häid valitsemistavasid.

Armeenia välisminister Zohrab Mnatsakanyan ja Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Toomas Vitsut.

FOTO: Erik Peinar/Riigikogu

Lisaks Riigkogu esimehele kohtus Armeenia välisminister Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Toomas Vitsutiga ja komisjoni liikme Dmitri Dmitrijeviga. Kohtumisel räägiti Armeenia eurointergratsioonist. Ühiselt leiti, et mõlema parlamendi komisjonid võiksid Euroopa Liidu asjades teha tihedamat koostööd.

Vitsut avaldas lootust, et jaanuaris ametisse astunud valitsus töötab Euroopa Liidu ja Armeenia partnerluslepingu sõlmimise nimel ning sellele järgnevalt saab alustada ka viisadialoogi Euroopa Liiduga.

Tagasi üles