Justiitsministeeriumi vanglate osakond vahetab välja koduvalveseadmete teenuse pakkuja

Tartu vanglajärelevalveosakonna juhataja Kristjan Timmusk ja Türilt pärit vanemvalvur Olavi Allase tegemas Tartu vanglas ringkäiku. Pilt on illustratiivne.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja /

Hanke võitis Iisraeli firma SuperCom, mis vahetab märtsikuus välja koduvalveseadmete ja jalavõrude teenuse pakkuja.

SuperCom võitis hanke kolme pakkuja seast ning nende hulka kuulus ka pakkuja, kes on kümme aastat justiitsministeeriumi vanglate osakonnale teenust osutanud, vahendas ERR-i «Raadiouudised

Justiitsministeeriumi taasühiskonnastamise talituse juhataja Merike Sirendi ütles, et hanke maht on natukene üle 1,2 miljoni euro ning seda nelja aasta peale. «SuperCom osutab teenust ka teistes riikides nagu Taani, Läti, Ameerika ja Kanada,» lisas Sirendi.

Teenuse pakkuja seade on kahe osaline. «Üks osa on koduvalveseade ja teine on elektrooniline jalavõru,» ütles Sirendi ja lisas, et võru paigaldatakse ümber jala ning koduvalveseadme kaudu määratakse raadius, millest kriminaalhooldusalune väljuda ei tohi. Kui aga kriminaalhooldusalune väljub raadiusest, siis see annab häire.

Uue hankega saab Eestis kasutada kuni 400 koduvalveseadet, seni on olnud ühel ajal elektroonilise järelevalve all kuni 170 kriminaalhooldusalust.

Tagasi üles