Politsei ei alusta menetlust Madisoni rüseluse kohta
Täiendatud kl 15.54

Reformierakonna valimispidu endise NO99 teatri ruumides. Jaak Madison

FOTO: Raul Mee

Põhja prefektuur kontrollis ööl vastu esmaspäeva Reformierakonna valimispeo lõpus teatri NO99 kohvikus EKRE aseesimehe Jaak Madisoni ja ühe pidulise rüseluse juhtumi asjaolusid, kuid leidis, et selles menetluse käivitamiseks pole alust.

Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit ütles BNSile, et prokuratuuriga otsustati et kriminaalmenetluse alustamiseks alus puudub.

«Vaatasime läbi turvakaamera salvestised juhtunust ning videost on näha, et baari ääres kasvab arusaamatus kahe mehe vahel kiiresti rüseluseks, mille algatajaks ei olnud Jaak Madison. Rüseluse käigus keegi viga ei saanud, mistõttu hetkel puuduvad juhtunus kuriteo tunnused. Küll aga kohtume tunnistajatega ning hindame, kas tegemist võib olla avaliku korra rikkumisega, juhul kui rüselusest olid häiritud kolmandad osapooled,» ütles Saarniit.

Politseinikud reageerisid kell 3 öösel vastu esmaspäeva väljakutsele Tallinnas Sakala tänaval, kus teataja sõnul oli toimunud konflikt kahe mehe vahel, ütles politsei pressiesindaja Seiko Kuik BNSile esmaspäeval.

«Sündmuskohal õnnestus politseinikel vestelda vaid ühe osapoolega (Madison-toim), kellelt võeti esmased ütlused,» märkis ta.

Tüli teine osaline oli politsei tulekuks lahkunud.

Madison ütles esmaspäeval BNSile, et tüli algataja oli politsei tulekuks plehku pannud, kuid tema mantli varruka tiris katki üle baarileti hüpanud ja sündmuste käiku tema vastu sekkunud baarmen.

«Kirjutasin politseile tehtud avalduses mulle tekitatud kahju suuruseks 200–250 eurot. Muud viga ma ei saanud,» kinnitas ta.

Madisoni sõnul ei saa talle ette heita ebaadekvaatset seisundit, kuna politsei mõõtis kohapeal tema joobeks 0,83 mg/l ehk ligi 1,6 promilli.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles