Sõsarlinna appikarje: kuidas Valga röövib valkalasi
Suurpuhastus registris tühjendas Valga sadadest lätlastest

  • Sissekirjutust Eestis on koos töökohaga pakkunud lätlastele tööandjad ise.
  • Lisaks paremale palgale meelitab lätlasi Eestisse siinne ravikindlustus.
  • Valka otsib Eestisse lahkujatest jäänud tühimiku täitmiseks hädalahendusi.

Suunaviidad Valka kesklinnas juhatavad tähtsamate teede ja asutusteni, aga ka naaberriiki, kus palgad ning toetused suuremad. Paljud lätlased ongi valinud just selle suuna. 

FOTO: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees

Kuigi Valka omavalitsusjuht Vents Armands Krauklis nimetab Valga valda heaks partneriks, on ta veendunud, et Valga laseb end sisse kirjutada sadadel lätlastel, kellest on teada, et tegelikult nad Eestis ei ela.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kauaaegse Valgamaa äriklubi juhi ja kohaliku maakleri Hans Heinjärve sõnul on selle kandi tööstusest ligi pool mehitatud Läti tööjõuga. Ei piirduta Valgaga, tööle käiakse Tõrvas, Rõngus, Elvas, isegi Tartus. Ei tulda ainult Valkast, vaid ka koguni piirist 50 kilomeetri kauguselt Valmierast.

Töötukassa Valgamaa osakonna juhataja Merike Metsavas näitab mulluseid kahe linna ühiseks töömessiks ette valmistatud läti- ja eestikeelseid kuulutusi. Tootmisettevõtted võtnuks päeva pealt tööle 30 koostajat, kümme operaatorit ja viis sadulseppa. Rääkimata veel noorsoo- ja kultuuritöötajatest, bussijuhtidest ning kokkadest. Nimekiri vajalike ametimeestega on lehekülgi pikk, aprillis seisab ees uus mess.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles