R, 7.10.2022

Fotod: Eesti noored protestisid Haagis EKRE vastu

Postimees
Fotod: Eesti noored protestisid Haagis EKRE vastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 56

Hollandis õppivad Eesti noored tulid täna Haagis Eesti saatkonna ette meelt avaldama, et väljendada vastumeelsust Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) kaasamisele koalitsioonikõnelustesse.

Hollandis õppivad noored soovivad pärast õpinguid ja kogemuste hankimist kodumaale naasta, aga kardavad, et sellist Eestit, kust nad maailma avastama läksid, varsti enam ei ole, ja et nad ei ole oma kodus enam teretulnud, öeldi ürituse organiseerijate pressiteates.

Samuti ajendas protestima mure oma lähedaste, perede ja sõprade turvalisuse pärast. Kardetakse, et EKRE näol tahetakse võimule lasta inimesed, kes ei arvesta Eestis vähemustega ja võivad muuta nende jaoks olukorra veel hullemaks.

Noored tunnistavad, et hetkel Hollandis elamine on privileeg, isegi kui sellega kaasneb laenude võtmine ja õpingute kõrvalt töö rügamine. Küll aga tunnevad nad, et see privileeg kohustab neid protestima, sest Hollandis saab tulla tänavale ja kuulutada kogu südamest, et iga inimene on väärtuslik, et igaühel on õigus olla tema ise ja et igaühel on õigus olla vaba süsteemsest tagakiusamisest, allasurumisest ja vägivallaohust. Lisaks on noortel jätkuvalt side kodumaaga ning tunnevad tungi võtta sõna samamoodi nagu Eestisse jäänud kaasmaalased.

Märksõnad
Tagasi üles