Fotod: Georg Otsa mälestus jäädvustati nimelise trammiga

Tallinna Linnatranspordi AS jätkas eelmisel aastal alustatud muusikatrammide projekti ja saatis täna Kadrioru luigetiigi lähistel asuvalt rööbasteelt liinile legendaarse laulja ja näitleja Georg Otsa mälestuseks nimetatud trammi.

TLT juhatuse esimehe Deniss Boroditši sõnul ei vaja Georg Otsa nimi pikemat tutvustamist. «Georg Otsal on kaalukas roll Eesti muusikateatri ajaloos, tema loomingut mäletatakse hästi nii Venemaal kui Soomes. On iseloomulik, et ka nooremad põlvkonnad, kes sündinud aastaid peale suure laulja lahkumist, on temast kuulnud. Ta on saanud legendiks, mis kestab üle aegade,» lisas Boroditš.

TLT AS Trammiteenistuse direktor Andres Vään selgitas, et juba muusikatrammide projekti alustades, saadi inimestelt ettepanekuid nimetada üks trammidest armastatud laulja auks. «Ootasime Georg Otsa sünniaastapäeva, et see enesestmõistetav soov reaalsuseks muuta,» ütles Vään.

Nimeliste trammide liinile saatmine on ettevõttele pikem traditsioon ja Georg Otsa mälestustramm selles järjekorras juba kuues. TLT otsustas anda muusikute nimed kaheteistkümnele KT-6 trammile, mille kaasajastamisse investeeriti 2016.-2018. aastal 10,8 miljonit eurot.

Alates 2018 aasta septembrist on igal kuul saadetud liinile üks muusikatramm, mis on saanud nimed Neeme Järvi, Anne Veski, ansambel Smilersi, lõõtsamaestro Heino Tartese ja vabaduslauliku Alo Mattiiseni järgi. Peale muusikatrammidele sõidab Tallinnas kuus retrotrammi, mis on nimetatud Eestile oluliste riigimeeste ja sõjaväelaste järgi. 20 kaasaegset CAF trammi kannavad populaarseid naisenimesid.

Tagasi üles