Tõnis Saarts: tehnilisem poliitika pool on see, mis on Keskerakonna võit

Tõnis Saarts.

FOTO: EERO VABAMÄGI / EESTI MEEDIA/SCANPIX

Politoloog Tõnis Saartsi sõnul on koalitsioonilepe Isamaa ja Keskerakonna nägu ning Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) tegi strateegilise käigu, tuues ministriteks avalikkusele tundmatud inimesed. 

Tõnis Saartsi arvates on koalitsioonilepe enne kõike Isamaa ja Keskerakonna nägu. «Aeg-ajalt kui seda lugeda, siis lõimub sisse ka EKRE radikaalsem joon,» rääkis Saarts «Aktuaalsele kaamerale». Ta ütles, et Isamaad on seal päris palju, kuid Keskerakonnalt ei ole näha leppes suuri lubadusi. «Isegi mitte pensionite tõusu,» sõnas Saarts ja lisas, et koalitsioonileppes on rohkem näha endise koalitsiooni poliitika jätku. «Tehnilisem poliitika pool on see, mis on Keskerakonna võit.»

«See koalitsioonileping on oluliselt lühem, kui harilikult Eestis on tehtud,» rääkis politoloog, seletades, et see on üldsõnalisem ning talle tundub, et see on meelega lahtiseks jäetud, kuna tegelikult kolmest erakonnast ükski ei tea, milliseks koalitsioon kujuneb ja milline on selle täpne poliitika suund. 

Saarts kommenteeris ministrikohti, kus ta mainis, et seal võib märgata  nii väga kogenud poliitikuid kui ka noorpoliitikuid, kes tulevad valitsusele kasuks, sest nad pakuvad uusi ja säravaid ideid. «EKRE on kolm uut nime toonud valitsusse. Mina näen strateegilist käiku, kuna EKRE-le on ette heidetud, et pink on lühike ja kuidas siis veel seda pinki pikendada, kui valitsuses olles ja tuua areenile uusi nägusid,» ütles Saarts. 

Tema arvates, on koalitsioon kõikidele osalistele teatud riskidega. «EKRE uue valitsuspartnerina on tundmatu,» sõnas Saarts ja lisas, et ta ei oska arvata, kuidas EKRE koalitsioonis käituma hakkab. «Kas nad hakkavad korjama stiilipunkte oma radikaalsete väljaütlemistega?» arutles politoloog ning lisas, et nende käitumine on üks võtmekoht koalitsiooni käekäigus. 

Tõnis Saarts loodab, et Eesti poliitika uueks reaalsuseks ei saa õrritav-radikaalne tonaalsus. Ta pakub, et väikene rahunemine võib toimuda. «Vaatame, kuidas see koalitsioon tööle läheb. Ei ole välistatud, et poole aastaga näeme väga vastuolulisi otsuseid ja väljaütlemisi. Aga võib-olla ei näe,» sõnas politoloog Tõnis Saarts. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles