Lääne-Virumaal avastati viimaste aastate suurim kanepikasvatus

Politseinikud avastasid Lääne-Virumaal kanepikasvatuse.

FOTO: Politsei- ja piirivalveamet

Aprilli esimesel nädalal pidasid Ida prefektuuri politseinikud Lääne-Virumaal kinni kaks meest, keda kahtlustatakse suures koguses kanepi käitlemises. Mehed võeti kuni kaheks kuuks vahi alla.

Politseinikud pidasid 4. aprillil kahtlustatavatena kinni kaks meest. Nädalavahetusel taotles prokuratuur meeste vahistamist ning kohtu loal võeti mehed kuni kaheks kuuks vahi alla. 32- ja 33-aastast kahtlustatavat ei ole varem kriminaalkorras karistatud.

Läbiotsimiste käigus võeti ära ligi 500 kanepitaime, umbes kaks kilogrammi juba kuivatatud kanepit ja ligi 10 000 eurot sularaha. Esialgsel hinnangul võib kogu ära võetud narkoaine hind tänaval ulatuda umbes 200 000 euroni.

«Mehed kasvatasid kanepit Lääne-Virumaal maapiirkonnas ühe vanas tööstushoones, mille kelder oli spetsiaalselt ümber ehitatud,» sõnas Ida prefektuuri narkokuritegude talituse juht Dmitri Kabanov ning lisas, et keldris olid valgus- ja soojusseadmed. «Läbiotsimisel võtsid politseinikud ära ligi pool tuhat erinevas kasvufaasis kanepitaime,» sõnas Kabanov.

Läbiotsimiste käigus võeti ära ligi 500 kanepitaime, ca kaks kilogrammi juba kuivatatud kanepit.

FOTO: Politsei- ja piirivalveamet

Kabanov lisas, et selle asja uurimises tehti koostööd maksu- ja tolliameti uurimisosakonnaga. «Uurimine on tegelikult veel alles algusjärgus ning mitmed asjaolud vajavad täpsustamist. Praeguses uurimisfaasis ei saa me kinnitada, kas ainet müüdi Eesti turul või mujal,» selgitas Kabanov.

Viru Ringkonnaprokuratuuri prokurör Mari Luugi sõnul taotles ta kohtult meeste vahistamist, kuna hinnates seni tuvastatud asjaolusid ei ole välistatud see, et vabaduses viibides võivad nad jätkata kuritegude toimepanemist ja arvestades ka seni menetluse kestel tuvastatut, oli vahistamise taotlemine vältimatu.

«Sellises mastaabis ja viisil kanepi kasvatuse avastamine ja likvideerimine annab narkootikumide ebaseadusliku käitlemisega tegelevatele inimestele väga selge ja ühese sõnumi – õiguskaitseorganid teevad sellise tegevuse paljastamisel jätkuvalt head tööd,»lisas prokurör Mari Luuk.

Ida prefektuuri narkokuritegude talituse juhi Dmitri Kabanovi sõnul on tegu viimaste aastate jooksul suurima kanepikasvatusega, mis on Virumaal avastatud. Kanep on Virumaa narkoturul kõige enam käideldav aine. Kui 2017. aastal võtsid politseinikud Virumaal ära kokku üle nelja kilo kanepit, siis eelmisel aastal võeti ära ligi 8,5 kilo.

Politsei palub inimestel, kellel on infot narkootikumide levitamise kohta, sellest teada anda. «Virumaal võib helistada numbril 337 2345 või kirjutada ida.narkovihje@politsei.ee. Samuti võib helistada hädaabinumbril 112 ja meile oma kahtlustest teada anda,» teatas narkokuritegude talituse juht Dmitri Kabanov.

Tagasi üles