Kohus vähendas turvamehi tulistanud mehe vangistust

Vangla.

FOTO: Tairo Lutter

Tallinna ringkonnakohus vähendas kahe turvamehe tulistamises ja nende raskelt haavamises süüdimõistetud eaka mehe vangistust mõne aasta võrra.

Kohus tühistas maakohtus Aleksandr Jakimenkole (75) mõistetud 15 aasta pikkuse vangistuse ja mõistis uue otsusega talle 13-aastase vanglakaristuse, ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu BNS-ile.

Ringkonnakohus jättis muutmata Jakimenkolt kannatanute tsiviilhagide 30 000 eurot ja 50 000 eurot väljamõistmise.

Põhja ringkonnaprokuröri Katrin Pärtlase hinnangul tulnuks Jakimenkole mõista 16-aastane vangistus. Kaitsja Vladimir Sadekov leidis, et karistuse mõistmisel tuleks arvestada süüdistatava kõrget vanust ja piirduda tema karistamisel juba vanglas oldud ajaga ning ülejäänud karistus määrata tingimisi katseajaga.

Jakimenko ei ole end mõrvakatses ning tulirelva ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises süüdi tunnistanud.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi tulistas Jakimenko 2017. aasta 2. juulil Tallinnas Liinivahe tänaval asuval kinnisel territooriumil kaht turvatöötajat, kes said raskelt haavata. Põhja prefektuuri kriminaalbüroo tegi kindlaks, et kuriteos on alust kahtlustada Jakimenkot, kes tabati sama aasta 7. juulil Lätis.

Jakimenko läks Liinivahe tänaval asuvale kinnistule metalli varastama. Kuna objekt oli valve all, siis saabusid sinna turvatöötajad, keda Jakimenko tulistas püstolist Makarov.

Turvatöötjad said raskelt viga ning Jakimenko haavas tulistamisel ka end kätte.

Läbiotsimistel leidsid politseinikud Jakimenko peidikutest erinevaid tulirelvade osi ja ligi 7700 padrunit.

«Kõik viitas sellele, et mees tegeles relvade ümberehitamisega. Samas on teada, et süüdistataval puudub relvaluba,» ütles ringkonnaprokurör Katrin Pärtlas.

Varem kriminaalkorras karistamata Jakimenko viibib kohtu loal vahi all.

Tagasi üles