Brasiilia apellatsioonikohus leevendas ekspresidendi karistust

Brasiilia ekspresident Luiz Inácio Lula da Silva

FOTO: Nelson Almeida / AFP / Scanpix

Brasiilia apellatsioonikohus hääletas teisipäeval ekspresidendi Luiz Inacio Lula da Silva 12-aastase vanglakaristuse lühendamise poolt.

Kolm neljast kohtunikust hääletas kaheksa aasta ja kümne kuu pikkuse vanglakaristuse rakendamise poolt.

Tuhanded endise presidendi toetajad avaldasid kuu alguses meelt vangla juures, kus ta on rohkem kui aasta karistust kandnud, ning nõudsid tema vabastamist.

Kirjas, mille luges ette Töölispartei liider Gleisi Hoffmann, ütles 73-aastane Lula da Silva, et tema süüdimõistmine korruptsioonis oli «ebaõiglane» ja mõeldud takistamaks tema võimalikku naasmist riigipea ametisse.

«Nad ei esitanud kunagi kübetki tõendit minu vastu. Ma olen poliitvang, pagenduses minu enda riigis,» kirjutas endine president oma kirjas.

Lula da Silva väitis, et praeguse riigipea Jair Bolsonaro justiitsminister Sergio Moro ei olnud tema juhtumis erapooletu nagu ametikoht nõuab.

Silva da Lula kannab praegu 12-aastast vangistust ja võib seista silmitsi veel 12 lisa-aastaga vanglas, kui ta tunnistatakse süüdi ka teistes süüdistuspunktides.

Aastail 2003-2010 riiki juhtinud Silva da Lula mõisteti süüdi korruptsioonis ja rahapesus seoses tema rolliga riikliku naftafirma Petrobras skandaalis.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles