Ainsana kaotuseta jätkav Flora kordas oma hooaja väravarekordit

Silver Tabo
Erik Sorga (esiplaanil).
Erik Sorga (esiplaanil). Foto: Tairo Lutter

Eesti jalgpalli kõrgliiga üheksandas voorus jätkas ainsana seni kaotuseta püsiv Tallinna FC Flora võidumarssi, kui alistas kodusel Sportland Arenal liigatabeli punase laterna JK Tallinna Kalevi tulemusega 6:0.

Flora läks juba poolajapausile 4:0 eduseisus, kui jala olid valgeks saanud nii Märten Kuusk (16. minutil), Herol Riiberg (19.), Erik Sorga (29.) kui ka Gert Kams (39.). Kohe teise poolaja alguses lahkusid Flora ridades väljakult nii Konstantin Vassiljev kui ka Vlasiy Sinyavskiy, kelle asemel sekkusid mängu Martin Miller ja Frank Liivak.

50. mänguminutil skooris tänase mängu jooksul teist korda Riiberg ning 63. minutil tõi Liivak tabloole kodumeeskonna 6:0 edunumbrid. Rohkem tabamusi ei sündinud. Ühtlasi kordas Flora oma tänavuse hooaja väravarekordit, kuna viiendas voorus alistati Maardu Linnameeskond samuti skooriga 6:0.

Enim on aga sel hooajal ühes mängus korraga sihile jõudnud Tallinna FC Flora, kes alistas kolmanda vooru matšis skooriga 8:0 samuti Maardu Linnameeskonna.

Teises täna peetud matšis viigistas Tartu JK Tammeka kodusel Sepa staadionil skooriga 1:1 FC Kuressaarega. Kodumeeskond läks juba kuuendal minutil kohtumist Sander Kapperi väravast juhtima, Kuressaare ridades jõudis 27. minutil viigitabamuseni Maarek Suursaar.

Liigatabelis jätkab Flora täisedu ehk 27 punktiga liidripositsioonil, edestades ühe enam peetud mängu juures kuue punktiga Tallinna FCI Levadiat ning 13 silmaga Paide Linnameeskonda. Tammeka asub kümne meeskonna konkurentsis kaheksa punktiga seitsmendal kohal, Kuressaare üheksa silmaga kuuendal positsioonil ja Kalev nelja punktiga viimasel real.